Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ismertek normális magyar...

Ismertek normális magyar youtubereket?

Figyelt kérdés

Úgy értem akik nem szálltak el maguktól, vicces, tartalmas videókat gyártanak és nem adták el a lelküket is egy kis ingyen cuccért.


Egyre nehezebb ilyen videósokat találni úgy érzem...



2018. jún. 27. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen témájú tartalmakra vágysz, de itt van pár csatorna akiket gyakran nézek: Oszkár, Szefi, NoLife, SitiHD, ZsirosDeszka, Piscatel.
2018. jún. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Radics
2018. júl. 2. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

elég sok szubjektív tényező van a kérdésedben, amiket érdemes lenne alaposabban definiálnod. mi számít (szerinted) normálisnak? mi számít (szerinted) magától elszállásnak? (szerinted) mi a vicces? mit tartasz (te) tartalmasnak? és honnan számolod, hogy "eladták a lelküket egy kis ingyen cuccért"?


egy komolyabb videót (de még videó nélkül csak egy szöveges blogot is) megcsinálni nagyon komoly munka. pláne tartósan, rendszeresen és színvonalasan. ezt totál ingyen, bevétel nélkül senki sem csinálja sokáig, mert lehetetlen fenntartani.

egy idő után elfogy a szabadidő, energia, motiváció, dolgozni kell, pihenni kell, család van, stb. azok a YouTuberek, bloggerek tudják tartósan és színvonalasan csinálni, akik meg tudják teremteni, hogy folyamatosan legyen idejük, energiájuk és pénzük is a vlogolásra, blogolásra, semmi másra nincsen semmi gondjuk, csak ezt kell csinálniuk.

ez azt jelenti, hogy vagy olyan fiatalok/gazdagok, hogy még eltartják őket a szülők, vagy olyan jól fieztő és kis időigényű állásuk van, ami mellett belefér, hogy totál veszteséges dologgal töltsenek rengeteg időt. emellett vagy nincs családjuk, feleségük, gyerekük, akik a szabadidőben velük is szeretnének időt tölteni, vagy ugye ezt is ki tudják gazdálkodni a munkaidőből.

ha ezek nem jönnek össze, akkor marad az, hogy a blognak/vlognak is hozzá kell járulnia, hogy legalább önmagát, vagy méginkább a készítő teljes megélhetését finanszírozza, így annak ne munka mellett kelljen csinálnia és máshonnan kigazdálkodni a költségeket. minél jobban és sikeresebben is csinálja valaki a vlogolást, annál jobbak az esélyei arra is, hogy a megélhetéséhez is hozzájáruljon a tevékenysége, így ezt munka helyett csinálhassa, ezáltal mégjobb legyen, amit csinál.

akik ingyen cuccokra hajtanak, azok általában megpróbálnak ebbe bekapcsolódni, kihasználni, hogy valamit már el tudnak érni, ha komolyabb dolgokat még nem is. az gond, ha valaki ezt nem tudja normálisan kezelni és egyrészt elszáll tőle. másrészt viszont az ingyen cuccok szükségszerűek abban a múfajban, ahol "cuccokat" mutatnak be a videókban/blogokon, mert ha nem ingyen kapja (akár csak kipróbálásra, akár örökbe), akkor jó eséllyel évekig kellene spórolnia mindenre, amit bemutat a videókban. persze pont emiatt meg elszállni nem érdemes ettől.


szerintem pl. Magyarósi Csaba nagyon tartalmas, értékes, színvonalas és jól szerkesztett videókat csinál, időnként még vicces is, bár nem ez a fő célja, de azért szórakoztató is. nem annyira ingyen cuccokra hajt, mert egy csomó mindenért nem hogy nem fizet, hanem inkább fizetnek neki, hogy foglalkozzon vele, mivel ebből él. de mint fentebb megpróbáltam vázolni, szerintem ezzel semmi gond nincs, része az üzletnek. hogy a stílusa kinek mennyire jön be, az meg személy függő. nekem pl. sok barátom nem bírja a stílusát, de a munkáját mindenki elismeri, akit ismerek.

2018. aug. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!