Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Volt már itt olyan tag aki...

Volt már itt olyan tag aki azért törölte le a facebookját, mert unalmas voltál és senki sem likeolt téged? Ha megtetted mit mondtak a többiek? És hogy tartod a kapcsolatot másokkal?

Figyelt kérdés

2018. júl. 10. 09:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy valaki unalmas "hülyeség", lehet, hogy csak olyan ismerősei vannak, akinek teljesen más az érdeklődési köre vagy csak szimplán nem oszt meg semmit magáról (az ezer+egyedik "így gyógyult meg Pistabá a ráktól" meg teli van a padlás és csak a hiszékenyeket érdekli).


Én töröltem magamat fb-ról még nagyon rég, több okból is (ált. suli > köz. suli váltás, gyerekként készített email+fb (teleszemetelt), nem szerettem postolni semmit, meg többiektől is ömlött a szemét).

Többiek nem mondtak semmit, max. pár közeli ember kicsit rá kérdezett de kb. ennyi.

Egy-két évig ment a dolog, aztán jött a probléma, hogy a tanárnak+mindenkinek egyszerűbb volt fb-on egy csopiba kiírni a fontos dolgot, mint emailezni a sulis emailre, amit alig néznek páran.

Így lett fb fiókom, de aktívan nincs használva. Pár ismerős be van jelölve.

Aki fontos, az elér személyesen/telefonon/fb-on/emailen, de a többségnek még mindig az első 3 a legkönnyebb, mint, hogy 10+ személy emailjét megjegyezni + ha van normális képeid fb-on, akkor könnyebben megtalál, mint a ultra.mega.csillam.poni.1245@example.com emailen.

2018. júl. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 CspCsj ***** válasza:

Személy szerint pedig azért nem regisztráltam Facebook-ra, mert nem kedveltek elegen.

(persze lehet hogy mégis, csak nem tudtam belépni és ellenőrizni)

2018. júl. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Törölném én magamat szívesen, de túlságosan beitta magát az emberek hétköznapjaiba VILÁGSZERTE ahhoz, hogy töröljem magamat onnan. Bárkivel is veszed fel a kapcsolatot, az a mai világban a legtöbb esetben facebook-on történik, esetleg ezt megelőzi egy személyes találkozó mert mondjuk buliban megismertél egy lányt stb stb... Esetleg akkor kerülhet ki a facebook a képből, ha hivatalos ügyekről van szó, pl. kapcsolatfelvétel munkára való jelentkezés végett, vagy egyéb ilyesmi kaliberű esemény. Lehet tartani facebook nélkül is a kapcsolatot bárkivel, csak megnehezíti a dolgokat.
2018. júl. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kár, hogy Facebook így megváltozott. Régen, a mostani évtized elején (2010, 2011, 2012) volt a legjobb korszak. Ott normálisan lehetett posztolni. Viszont ez úgy megváltozott, hogy szívesen én is letörölném magamat a Facebookról. Nem értem, hogy Facebook miért osztja meg ismerőseimmel azt, hogy hozzá szólok xy poszthoz, vagy belikeolok egy posztot ahol nekik az az oldal be sincs követve vagy likeolva. Na engem ez zavar legjobban. Egy 50 000+ tagból áló csopiba ha videót kommentelek mind az 50k ember kap róla értesítést hogy én videót kommenteltem. Ennek nem látom az értelmét és ebből lettem read-only. Mivel a legtöbb ismerősöm pont nem az IT téma érdekli.


Így le is törölném magam a Facebookról mert tele van rengeteg fúnckióval ami engem nagyon zavar. Az adatgyűjtés is.. De több oka van, hogy miért nem törölhetem le magam FB-ről. Iskola. Oda osszuk ki az aktuális programozási elméleteket, ugyanúgy kapcsolattfentartás és SOS információkat. Az aktuális munkákat is oda posztolja ki a Diákszövetkezet illetve szerződésben is vagyok, hogy közösségi oldalakon aktív vagyok stb.


Én "féig-meddig" letöröltem magam, mivel semmit sem posztolok ki, semmit sem likeolok be, illetve nagyon ritkán szólok hozzá valamihez. Csak a posztokat olvasgatom. Csak a chatet szoktam használni 1-2 emberrel és ennyi.

2018. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!