Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon ha mindkét fél...

Facebookon ha mindkét fél töröl egy beszélgetést, az törlődik a Facebook szervereiről is?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, a GDPR értelmében törölni kell azokat a felhasználóhoz tartozó adatokat, amelyeknek törlését a felhasználó kéri/kezdeményezi. Tehát ha mindkét, a beszélgetésben résztvevő fél törli azt, az a Facebook szervereiről is törlődik?

2018. júl. 20. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
82%

A Facebook az USA-ból működik, a GDPR pedig az EU-ra vonatkozik. Bár ígérték hogy át fognak állni, de azért teljes mértékben nem igaz hogy akkor szó nélkül mindent törölni fognak. Már csak amiatt sem hogy az informatikai rendszerek biztonsági mentéseket csinálnak, és elvileg az is előírás hogy tárolják az adatokat hatósági megkeresések esetére, visszamenőleg a felhasználó törlése ellenére.


Ha törölsz valamit, természetesen el fog tűnni a rendszerből a felhasználó számára, helyreállíthatatlanul. Aztán a rendszerből is majd valamikor, amiről úgysem fognak információt szolgáltatni.

Ráadásul a GDPR sem váltja meg a világot, nem arról van benne szó, hogy akkor bármit bármikor szó nélkül törölni fognak. A te önkéntes hozzájárulásod csak egy jogalap, amivel te élhetsz. De ott van még 5 másik, amibe nincs beleszólásod (jogos érdek, szerződés teljesítése, jogi kötelezettség teljesítése, létfontosságú érdek védelme, közérdek végrehajtása). Tehát ha a Facebook jogi kötelezettség teljesítése miatt megőrzi a beszélgetéseket a "törlés" után is, akkor te azt már nem bírálhatod felül.

2018. júl. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm!
2018. júl. 20. 16:33
 3/7 A kérdező kommentje:

,,Aztán a rendszerből is majd valamikor, amiről úgysem fognak információt szolgáltatni."


Bocsánat hogy erre külön rákérdezek, de nem tiszta számomra, hogy itt a felhasználó személyéhez kötődően törlődnek az adatok?

2018. júl. 20. 16:37
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Példa: bűncselekményt követsz el, megzsarolsz vagy életveszélyesen megfenyegetsz valakit üzenetben. Hiába törlöd, attól még a rendszerben megmarad és a hatóságok számára kiadásra kerül a beszélgetés, és az USA-ban feltehetően maga az NSA is hozzáférhet, belehallgathat és menthet bizonyos beszélgetéseket nemzetbiztonsági okokból, amire ugyanúgy nem lesz hatással egy törlés. Ebből a szempontból már nem valószínű hogy megvalósul a nyom nélküli törlés.

Persze ezek csak ilyen gondolatsorok, hiszen egy civil nem lát bele hogy mi működik egy zárt rendszerben, és ezek nem is publikus információk. Felhasználói oldalról ha te töröltél egy üzenetet, az számodra helyreállíthatatlanul eltűnik.

2018. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
vagy nem is megzsarolni, de hozzáférni valamilyen módon a másik fél fiókjához, és kitörölni az adott beszélgetést...teljesen életszerű dolog, ha valaki nyomot akar eltűntetni. nyilvánvaló, hogy nem fognak eltűnni ezek a beszélgetések.
2018. júl. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem törlődik. De az előttem író pontosan megfogalmazta.
2018. júl. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Isten ments, hogy bárkit is megzsaroljak, semmiféle titkolnivalóm nincs. Csak nem értettem, hogy a GDPR életbe lépésével hogyan változik-ha változik-a törlés metódusa, véglegesen törlődnek-e az információk.
2018. júl. 22. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!