Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A TOR böngésző használatának...

A TOR böngésző használatának van negatív oldala?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a TOR használatakor több 10, esetleg több 100 gépen megy át az adat, mire megkapom a kér weboldalt.

Ezek a gépek TOR felhasználók. Tehát elvileg amikor én használom a TOR-t, akkor másoknak is szolgáltatok adatokat.


És mivel köztudott, hogy a TOR-on gyakran illegális dolgokat csinálnak, így akkor egy esetleg bűntény esetén, ha én voltam az első, akin átment az adat, akkor kerülhetek akár bajba is?


Tehát egy adott weboldalon történik egy illegális tranzakció, vagy bármi más, és én vagyok az első aki szolgáltatja az adatot, akkor ugye az én IP címem kell hogy látszódjon. Vagy nem is a valós, de valamilyen formában az én adataim látszódnak. Nyilván én 100 másiknak továbbadom, és egy nyomozás esetén így tudnának a végére érni, ha követnék a láncot, ami ugye a világ különböző pontjain vannak.


2018. aug. 1. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Az IP-det a Tor használatakor lehet felfedezik. Ha az összes olyan Tor-csomópont, amelyhez csatlakozik, ugyanazon személy / csoport tulajdonában van (ez történik, de ritka), akkor az IP-det könnyedén felfedhetik, ha követik a forgalmat.

Minden, amit csinálsz, megtekinthető. A Tor ugyanaz, mint a proxy, kivéve, ha további kiszolgálók vannak hozzáadva, hogy elrejtse az IP-t a proxy szerverről. Ne feledd, hogy míg az IP-címed valóban rejtett, az adatok nem: a kilépési csomópontok láthatják mindazt, amit elküldenek egy webhelyre, beleértve a hálózaton keresztül küldött űrlapokat és üzeneteket.

2018. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem is ez a része zavar. Amit én csinálok, abban semmi titkos vagy rejtegetni való nincs.


A kérdésem csak az, hogyha használom a TOR-t, akkor én segítek másoknak ugyanúgy adogatni tovább az adatot?

2018. aug. 2. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!