Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudnék ipt változtatni?...

Hogy tudnék ipt változtatni? Körülbelül elmondom nektek 50 videót néztem, hogyan kell ipt változtatni. Sehogysem tudok. Mivel egy élettelen egésznap ddosol. Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagyon sok módszert próbáltam, és hogy índítsam újra routert mert körülbelül 200x próbáltam. Igen, abban 100%-ban biztos vagyok hogy ddosalnak, melleleg egy streamer vagyok, észre veszik hogy streamelek és kiddosolnak.Nagyon fontos, anyámnak meg nem mondhatom hogy vegyünk új netet.. Szolgálatot hívtuk: ők nem elvileg nem tudnak ipt változtatni. A ddos-t nem is ismerik.

2018. aug. 6. 18:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Erősen szolgáltatófüggő a dolog. Például UPC-nél évente egyszer osztanak ki új IP-t, és bármilyen trükköt is próbálsz, mindig ugyanazt fogod visszakapni. Ezért nem is használ semmit a router ki-behúzogatása, resetelése.


A következő tippért nem vállalok felelősséget, lehet az internetelérést vágod el vele: ha a szolgáltató MAC cím alapján azonosít, meg kell próbálni szoftveresen megbuherálni a MAC-et, majd újra beregisztrálni a modemet a szolgálatónál. Aztán vagy új címet kapsz, vagy a régit, vagy beszoptad és nincs több net.

2018. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod hogy a telekomnál hogyan változik?
2018. aug. 6. 18:42
 3/13 anonim ***** válasza:

Alapvetően minden szolgáltató dinamikus IP-t ad, és a fixet külön kell kérni. Az a nem mindegy hogy a dinamikus tartomány náluk mit jelent, ami akár az újraindítás és 1 év közé is eshet.


Az amúgy nem derült ki, hogy attól hogy "streamer" vagy, honnan tudják az IP-címedet. Az pedig hogy dosolnak csak egy dolog, elvileg a szolgáltató modemjében is van DOS elleni védelem (nézd meg a beállításait), másrészt a gépeden is ha van valamiféle védelem annak ki kellene iktatnia a próbálkozást. Nézd meg hogy szoftveresen mit tudsz tenni.

2018. aug. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
DDOS védelem majdnem minden router-ben van, a szolgáltató modelljeiben meg biztosan, hogy az isten nyilába tudnának akkor DDOS-olni téged?
2018. aug. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Szoftveresen semmit sem tudnák tenni maximum VPN, az meg semmire nem lenne jó, csak el "hideolná" az ipmet. Attól nem fog megváltozni. Az ip-met igazából teamspeak-ről szedték le még régebben... Akkor ilyeneket még nem vágtam és amit leírtak ts ip-t nekem oda felmentem.. Ez a ddos dolog nálam kb már 2 éve van. Most kb 1 éve lenyugodott ez a cucc, de ma megint elkezde valaki.
2018. aug. 6. 18:53
 6/13 anonim ***** válasza:
Telekomnál vagyok, de itt minden újraindításkor új IP-t ad, illetve egyébként is kb. hetente újat osztanak ki.
2018. aug. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elvileg ha a routert ki kapcsolod aztán 2-3 perc mulva vissza megváltozik.

Én telekomos vagyok.

A router beállításaiba ha belépsz ott megkerested a dos támadás védelmet, hogy be van-e kapcsolva?

Miért gondolod hogy épp valaki ddosal támad?

A szolgáltatóhoz telefonáltál már?

2018. aug. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A routered pontos tipusa?

Ciscos?

A bejövő ipket a Wireshark-al nézd meg.

Ha szerencséd van akkor csak egy ipről jön a csomag amit könnyen le lehet tiltani.

[link]

Tutoriál.

Ha routered pontos nevét elküldöd akkor tudunk segíteni.

Nekem pld:

Cisco EPC3825

2018. aug. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
CISCO3925 routerem van. Ez a wireshark kb fölösleges mert ezek oldalról ddosolnak, le is írta a scrác kommentbe hogy az ellen nem tud mit csinálni. IP cím változtatás kéne és kész. Tudsz segíteni?
2018. aug. 6. 21:40
 10/13 anonim ***** válasza:

Szolgáltatóhoz jelentsd be, mivel ez bűncselekmény, ha tényleg ilyen támadás van, ők meg tudják nézni így van-e.

Amúgy tűzfal...

2018. aug. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!