Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC 500 Mbit internet, új...

UPC 500 Mbit internet, új connect Box. WIFI a sávszelesség miért csak max 40 Mbit? Telefonon (Samsung galaxy j3 2016) és laptopon is,

Figyelt kérdés
2018. aug. 13. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Feltételezem mind a kettőt wifin mérted (jól sejtem, hogy a speedtest.net oldallal?).

Ámbár a Samsung galaxy j3 2016-ról nem találtam pontos specifikációkat, de a wifi-jéről annyit sikerült kiderítenem, hogy 802.11 b/g/n szabványú.


Na most ha ez csak egy frekvenciás (2,4 GHt) és egy csatornás (SISO), akkor csak max 150 Mbps-os adatrátára lesz képes, ami max 75 Mbps-os aggregált (le+feltöltés) adatátviteli sebességet jelent. Ebből még levonódik a különböző terepakadályok és zavaró jelenségek okozta hatások sebességcsökkenés.


Mérj sebességet kábelen is. Ha a laptop gigabites portokkal rendelkezik, eléggé erős és a kábelezés is minimum Cat 5E kábellel történt, akkor az 500 Mbps-nak ki kellene jönnie.

2018. aug. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kábelen is max 300, upc szerint ez nagyon jó. A WiFi kevés, szerintem.
2018. aug. 13. 16:00
 3/4 anonim ***** válasza:

"A WiFi kevés, szerintem."

Mint már mondtam: feltételezem azért, mert a kliensekben csak egy frekvenciás és/vagy egy csatornás wifi-kliensről van szó, aminek korlátozott az adatrátája.

Mobilon ennek nincs lehetőség cseréjére, laptopon használhatsz 802.11ac szabványú, többcsatornás/többantennás (MIMO) illetve több frekvenciás (2,4/5 GHz) MiniPCIe bővítőkártyát/USB-sticket.

2018. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Beszereztem egy USB wifi adaptert, 5 GHz re kapcsolódva, 185Mbit, ami kB olyan mint kábellel, de észre vettem hogy sípol a modem (serceg, sistereg nem tudom hogy írjam /mondjam), ez miért van?
2018. szept. 4. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!