Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Engedélyem nélkül feltöltöttek...

Engedélyem nélkül feltöltöttek egy kivágott részt a videóból, hogyan töröltessem youtube-ról?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

a problémám a következő:


Régebben live-oztam párszor youtube-on, és volt olyan mikor esti órákban csináltam. Ez zavarta édesapámat és jogon bejött a szobába balhézni. Nos van egy kedves emberke a youtubeon, aki mások videóiból kivagdos bizonyos részeket és azt felrakja kiröhögtetve ezennel engem és a többi sorstársamat is...


Mit lehetne ilyen esetben tennem? Hiába jelentem a youtube-on a videót, nem törlik le. Pereskedéssel is megkerestem már a csatorna tulajdonosát, csak kiröhögött. Mit javasoltok ilyen esetben mit lehetne tenni?


Megoldás lehetne akár 20-30 youtube fiók létrehozása, és mindből jelenteni az ő csatornáját és a videómat is?


Köszönöm előre is a segítségeteket!


32/F



2018. aug. 13. 16:04
 1/9 A kérdező kommentje:
Még ami fontos az eredeti videóim, melyekből kivágott részleteket és így próbál lejáratni, sajnos már nincsenek meg a csatornámon...
2018. aug. 13. 16:08
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs értelme több fiókból jelenteni, ugyanis nem tudsz más nevében és ügyében egy videót jelenteni. Ha téged ábrázol vagy sért egy videó, akkor a saját nevedben tudsz 1 darab csatornáról panaszt indítani. Minden más csatorna már nem a te személyed lesz, és nem is tudnak olyan jelentési lehetőség közül választani, ami téged segítene. Arról nem beszélve hogy a tömeges fióklétrehozás és raid jellegű tevékenység bizonyára tiltott az oldalon, úgyhogy még téged is letilthatnak.

Miután a te csatornádon nincs fent a kifogásolt videó ami alapján össze lehetne hasonlítani, így a szerzői jogi követelés sem valószínű hogy megállja a helyét.

2018. aug. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És az hogy fogyatékos, kiszolgáltatott emberekről is rak fel kivágott videókat? Ilyen téren sem lehetne megtámadni a csatorna tartalmát és jelenteni?
2018. aug. 13. 16:56
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem értem. Szóval, ha valaki mondjuk titokban lefilmez engem az utcán, aztán felteszi a jutubra, akkor nem töröltethetem le? Nem hiszem, hogy ez így működik. :D

Nem copyright miatt kell jelenteni, hanem személyiségi jogok sértése miatt. Bár ezek szerint akkor szerzői jogokat is sértenek a videói. Érdekes, hogy ezt ennyi jelentgetés után is engedi a jutub, másoknak meg örökre tiltja a csatornáját, mert egy videóban látszik egy ablak 50x zoomban, ami mögött a falra fel van rajzolva egy két milliméteres pixeles fütyi.

Szerintem írj a supportnak, akár minden nap, ha nem reagálnak. Akármilyen egy fostenger is a YT, azért azzal muszáj lesz foglalkozniuk, ha egy téged ábrázoló videó az engedélyed nélkül van fenn.

A többi megalázott emberen nem igazán tudsz segíteni, hacsak nem keresed fel őket. Maximum megosztod az illető "kedves emberke" csatornáját pár forgalmasabb csoportban.

Bár mint tudjuk, a nagy tömeget nem igazán érdekli, hogy adott jutuber mekkora gyökér, ugyanúgy nézni fogják, mint pl. azt a szőke majmot is, aki halottal videózta magát az erdőben. A világszintű felháborodás hozott neki + 5 millió feliratkozót meg egy csilliárd megtekintést. Ennyit a jutubról...

2018. aug. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A kérdéses videó:

halott anyámat gyalázzák szídják, apám jogait is sértették, hogy felrakták a videót... ráadásul teljesen részeg is voltam itt! :(


https://www.youtube.com/watch?v=9aTxBBbff9c


Mi tévő legyek, mert ez már nagyon gusztustalan, amit itt leművelnek!!! ( romák ezek mind! )

2018. aug. 14. 00:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
"A videó nem érhető el", megtette a hatását a jelentésed.
2018. aug. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a visszajelzésed utolsó válaszoló! És ahogy látom több más emberke videója is eltűnt a csatornájáról!!! :D


Csak 2 év börtönnel fenyegettem meg!!! :)

2018. aug. 14. 16:47
 8/9 anonim válasza:
JAJA törölték :)
2018. aug. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sőt egész csatornáját sikerült felszámoltatnom! :) Köszi a segítségeteket! ;)
2018. aug. 15. 02:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!