Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebből le lehet vonni valamilye...

Ebből le lehet vonni valamilyen konzekvenciát?

Figyelt kérdés

Összeszámoltam a válaszok számát egyes válaszoknál (2 random kategóriánál, 7 random oldalról).

(Az x tengelynél minden szám eggyel kevesebb, mint mutatja)

[link]



2018. aug. 13. 17:31
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Nem.

Mivel nem egyértelmű a "grafikon" (az ilyen grafikonra iskolában a tanár egy nagy egyest kanyarít - egyetemen/főiskolán fizetheted az utóvizsga költségeit), a metodika értelmetlen.

2018. aug. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem egyértelmű, de a kedvedért leírom a "metodikát":

x tengely=a kérdésre adott válaszok száma +1

y tengely=az adott "választípus" száma ("gyakorisága")

2018. aug. 13. 18:21
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Most tulajdonképpen mit akar ez a grafikonszerű képződmény ábrázolni?
2018. aug. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a Grabojov-egyetem gondolatolvasás szakán egy teljesen jó kimutatás lenne. Az, hogy te tudod, hogy mit mivel jelöltél, az egy dolog. Én is megtehetném, hogy húzok egy egyenes vonalat, én tudom, hogy milyen összefüggést ábrázol, aztán meg jövök ide méltatlankodni, hogy mennyire sügérek vannak itt, hogy nem egyértelmű nekik.


"Összeszámoltam a válaszok számát egyes válaszoknál"

Hogy mit? Oké, fogjuk rá, hogy "a válaszok számát az egyes kérdéseknél" akart lenni. Ebből még nem derül ki a "grafikonról" semmi. Lehet úgy is értelmezni, hogy az X tengelyen számokkal jelölted az egyes kérdéseket. De lehet úgy is értelmezni, hogy az X tengely jelöli, hogy hány válasz érkezett, az Y pedig azt, hogy hány olyan kérdés volt, amire annyi választ adtak. Meg persze fel lehet cserélni a két tengelyt, hiszen nincs rá egzakt szabály, hogy mikor, mit melyiken kell ábrázolni. Ez egyből négy különböző értelmezés, és mindegyik mást jelentene. Na, ezért kell legalább minimálisan tájékoztatni a nagyérdeműt, hogy mi a fenét akarsz ábrázolni, mert enélkül ez akár Mici mackó orgazmusainak a kilövellési sebességét is ábrázolhatja Róbert gida kanosságának függvényében.

Szóval magas paciról le, és kekeckedés helyett inkább minimális igényességet fektess a "munkádba"!


"Az x tengelynél minden szám eggyel kevesebb, mint mutatja"

Itt meg már végképp értelmét vesztette a mondat. Minél egyel kevesebb? És mit mutat? Wtf? Fogalmazásgátlót vettél be, drágaság?

2018. aug. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"x tengely=a kérdésre adott válaszok száma +1"

Na és ennek mi az értelme?

2018. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oké, igazad van, bocsi. Megpróbáltam kijavítani.

Az X-en az szerepel, hogy egy kérdésre hány válasz érkezett (pl. erre a kérdésre jelenleg négy válasz érkezett). Persze 26-nál érkezhet több is, de az általam vizsgált kérdéseknél ez volt a maximum.

Összesen 14 oldalt néztem meg. Az Y azt mutatja meg, hogy ezen a 14 oldalon kiírt kérdések közül mennyi volt összesen olyan, amire pl. 4 válasz érkezett.

[link]

Sajnálom, de csak úgy tudtam megoldani, hogy X-en kiírom a számokat.

2018. aug. 13. 21:42
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Na így már a grafikon értelmezhetőbb - ezzel már átmész a vizsgán. ;)


De messzemenő konzekvenciák továbbra sem vonhatóak le.

Esetleg ha kategóriákra szétszedve néznéd meg, lehetne látni valamit - például hogy a Politika kategóriában mennyire erős a flamewar. Vagy ha nagyobb mintával dolgoznál - mondjuk kategóriánként (összessen 36 fő kategória van) 60 random oldalról egy-egy kérdést (vannak olyan oldalak, ahol nem egyforma mennyiségű kérdés van ugyanis).


Kellemes kis web scraping feladat. ;)

2018. aug. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!