Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet sebességgel kapcsolat...

Internet sebességgel kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Tehát a helyzet az, hogy 50mbps internetet vásárolunk.

Egy ideig ment rendesen, kb 3-4 havonta kellett kihívnom a szolgáltatótól valakit (Telekom), hogy csináljon vele valamit, mert borzalmasan belassult.

Elsőnek arra fogta az akkori szaki, hogy nem bír el ennyi eszközt, 2 gép (néha 3), és három TV, amiből inkább ment általában 2.

Nekem ez kicsit fura, hogy 3-4 hónapig rendesen bírta az eszköz, aztán kezdett el sz*r lenni az internet.

Azt mondta probálkozzunk routert venni ami végül nem történt meg mert rendesen müködött, kicserélte egy másikra. Mükdött egy ideig, mikor is észrevettem, hogy néha megüti a 3-4 mbps sebességet, sőt ez az általános sebesség, néha 18-20 mbps, és ha lecsatlakozok, visszacsatlakozok a wifire, akkor ad egy 30-40mbps sebességet ami normális, kb 5 percen keresztül, aztán lezuhan az előző 2 sebesség közül valamelyikre.

Kijött másik szakember, aki arra fogta, hogy nem vállalnak garanciát a wifire, és hogy 1 méteres körzetben müködik rendesen :D :D , kemény 4-5 méterre van a gépem a modemtől.

Múltkor nyaralás közben észrevettem, hogy az ottani internet (20mbps) mértem, sokkal stalibalabb és gyorsabb. Ezt arra alapozom, hogy a max HD 1080p60 -as felbontást simán töltötte be akadozás nélkül , míg itthon, ha 30-40 mbps megy kivételesen az internet, se tudja legtöbbször a 720p60 -ast rendesen betölteni.


Szóval kérdésem az, hogy itt valamit a szolgáltató susmákol, avagy van valami alapja annak amit mond? Természetesen bármilyen megoldást is szívesen várok a problémára, a szolgáltatókkal való tapasztalatokat is írjátok le, főleg a UPC vel kapcsolatosakat, mert csak az a másik opció itt.


Előre köszönöm szépen a válaszokat!

Speedtest, és szelessav on történtek a az internet sebesség mérések.



2018. aug. 14. 01:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajat velemeny, es persze szamit az is ki hol lakik: remelem a Telekomnak van egy sajat resz fenntartva a pokolban.

Az Upc sem 100% tokeletes, de fenyevekkel jobb.

2018. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha az Internet szolgáltatás minőségét és sebességét nézzük, akkor a sorrend: Digi > UPC > Invitel > Telekom


Sok helyen szereltem hálózatot, állítottam routert és gépeket. A Telekomnak van a legtrágyább minőségű netje és a leggagyibb eszközei, pl. a Pirelli nevű hulladék routerek. Válts UPC-re. Nem tökéletesek, de jók.


A wifi-n meg ne várj stabil, max sebességet, pláne ha 20 másik wifi hálózat van a közelben. Normális stabil sebesség csak kábelen lesz!

2018. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!