Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van WiFi jel de nincs internet...

Van WiFi jel de nincs internet? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Olyan problémával nézek szembe, hogy a szobában ahol a Wifi router van a jelerősség a mobiltelefonomon maximumon van, és természetesen internet is működik rendesen. Ha kimegyek a szobából a konyhába, ami kb 10 méter távolságra van az internet vagy nagyon lelassul, vagy egyáltalán semmi be se tölt. Furcsa módon a wifi jel nem megy lejjebb, ugyanúgy maxon van, vagy nagyon ritkán lejjebb megy egy egységet.

Valakinek valami ötlet hogy ez miért lehet?

Én már csak arra tudok gondolni hogy esetleg a telefonom méri pontatlanul a wifi jel erősségét.



2018. aug. 24. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Más eszköznél is elmegy a net?
2018. aug. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Azért mert van Wifi jel még nem feltétlen van internet is mellé.......
2018. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Ez olyan hogy hiába van megnyitva a csap ha el van zárva a víz valahol és nincs mi jöjjön. A csap attól még meg van nyitva. A Wifi is csak szórja/továbbítja az elérhetőséget.
2018. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kettő mobilunk van, és főleg az enyémmel (Samsung) van baj. A másikon is lelassul egy kicsit de simán használható.

A laptopon nem megy el az internet a konyhában sem.

A csapos hasonlatot értem, és tudom hogy a wifi és az internet két kölün dolog, de nekem nincs elzárva a "csap". Van internetem, csak ha elmegyek messzebb routertől akkor lassul le, vagy rosszabb esetben teljesen elmegy, ANNAK ELLENÉRE hogy a wifi jelerősség maxon marad. Ez az amit nem értek. Ha lemenne a wifi jel akkor azt mondanám oké, gyenge a wifi, nincs ami úgymond "szállítsa" az internetet, de itt nem ez a helyzet.

2018. aug. 24. 13:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy rosszul jelzi a jelerősséget az eszköz, illetve más frekvencián vagy sávon is érdemes lenne megpróbálni, hátha jobb lenne a vétel.
2018. aug. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!