Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom szétosztani az...

Hogyan tudom szétosztani az internetet több eszköz között switch vagy router nélkül?

Figyelt kérdés

Koleszba költözök hamarosan, és elég szigorúan veszik a hálózat szétosztását. Az lenne a lényeg hogy ők csak 1 eszközt lássanak, én pedig tudjam használni az asztali gépemen, a laptopomon és a telefonomon is a netet.


A szabályzatban ezek vannak:

"A hálózat kibővítése (továbbosztás, routerek és hasonló aktív eszközök használata) tilos."

"Hálózat aktív eszközei: minden olyan elektromos árammal működtetett eszköz, melyek a hálózat működését biztosítják (szerverek, switchek, routerek)"

"Tilos a hálózat kibővítése megosztással szoftveresen, magánhálózat létrehozásával."


Előre is köszi a segítséget!


2018. aug. 29. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem lehet, hát nem lehet.

Esetleg korrumpálod (csoki, sör, bor, pálinka, fű, egyéb drogok, természetbeni szolgáltatások) a kolis rendszergazdát (a zsarolást vagy a megverést nem javasolom), hogy tekintsen már el ettől. ;)

2018. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindent meg lehet oldani


Ha mondjuk a laptopodról osztasz tovább netet wifin az nem igazán izgat senkit és felderíteni sem nagyon lehet. Ezek a szabályok más miatt vannak. Amit semmiképp nem javaslok az a magánakció, nálunk ha valakinek szüksége van routerre akkor annyi a szabály, hogy mi konfigoljuk és nem kapja meg az admin pw-t (ha haza akarja vinni persze kireseteli, vagy kireseteljük)


-Egy kolis rendszergazda :)

2018. aug. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)


A laptopos megoldást már hallottam, majd bepróbálkozok azzal. Ha meg nem tetszik nekik akkor jön a sör bor pálinka xD

2018. aug. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!