Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha készítettem egy saját...

Ha készítettem egy saját térképet a google maps-ben akkor hogy tudom kereshetővé tenni a térképet, illetve a rajta rögzített pontokat, hogy a google-ban keresési eredményként megjelenjen?

Figyelt kérdés
Van egy saját térképen, a megosztásnál az van beállítva, hogy "Nyilvános az interneten - Az interneten bárki megtalálhatja és megtekintheti a tartalmat" és a google-ban mégsem kapom vissza a térképet ha rákeresek a térkép nevére és ha egy, a térképen található pontnak a nevét írom be a keresőbe, akkor se hozza fel eredményként az én térképemet.

2018. aug. 30. 10:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszóval: sehogy!

Ne keverjük össze, hogy az a SAJÁT térképed! Függetlenül attól, hogy a Google által készített térképadatokon dolgoztál.

Az általad készített térkép (illetve a rajta lévő pontok) csakis a te fiókodban fognak szerepelni.

Gondold csak el, ha magadnak bejelölnéd, hogy merre sétáltál tegnap és szerinted azt majd mindenki látni fogja aki arra a részre ráközelít? Mekkora fejetlenség lenne ott!


Az hogy "Nyilvános az interneten - Az interneten bárki megtalálhatja és megtekintheti a tartalmat" - azt jelenti, hogy akivel megosztod, az meg is tudja majd nézni. De aki nem tud róla, az továbbra sem fogja látni. Valamint le is tilthatod, pl. csak te (amikor be vagy jelentkezve) fogod látni. A többiek, akkor sem fogják látni, ha tudják, hogy hol keressék.


Ahhoz tehát, hogy a te térképed valahol megjelenjen, szükséges egy olyan felület (pl. honlap) ahová ki tudod "tenni". Szebben fogalmazva, a saját honlapodra beágyazol egy térképet, ami a te térképed adatait használja fel. Vagy egyszerűbben, magát a linket osztod meg azzal akinek meg akarod mutatni. Ezt a megosztásnál találod meg. Ha erre kattintanak majd rá, akkor ugyanúgy a Maps-ot fogja betölteni, csak a te általad odarakott pontokkal.

2018. szept. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tanulmányozd a google maps api-t hozzá.

Erre már léteznek remek libek és helperek, ne találd fel újra a spanyol viaszt.

2018. szept. 3. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!