Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért kell mindig csatlakoznom...

Miért kell mindig csatlakoznom az internethez amikor alvó állapotból "felébresztem" a gépet? Miért nem csatlakozik automatikusan?

Figyelt kérdés
Ugyan ez az a helyzet ha bekapcsolom a gépet. Meglehet valahogy csinálni, hogy ne kelljen mindig csatlakoznom az internethez hanem azonnal csatlakozzon?

2018. szept. 12. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Kelleni fog egy router
2018. szept. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Amikor routerem volt és WI-FI vel fogtam a netet akkor is mindig szétkapcsolt, újból rá kellett mennem a csatlakozás gombra.

Ez mindig akkor volt amikor bekapcsoltam a gépet, vagy alvóállapotból "ébresztettem" fel a gépet.

2018. szept. 13. 02:32
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


A bekapcsolási csatlakozást szerintem nem nagyon tudod megspórolni (maximum valahogyan automatizálni lehet, ha ppoe internet kapcsolatod van).


Az alvó állapotból való felébredéshez pedig próbáld meg, azt hogy kiveszed a pipát a a hálókártyánál az energiagazdálkodási fülön, hogy a gép kikapcsolhatja a hálókártyát, igy elvileg a kártyád sohasem fog kikapcsolni alvó állapotban ezért elvileg a net sem fog "elmenni" a kártyádról.


Win7-ben a következő a módszer :


Vezérlőpult\Hálózat és internet\Hálózati kapcsolatok, katt kétszer a hálókártyára, a megjelenő ablakban, Tulajdonságok gomb, az új ablakban, Beállitás gomb, Az új ablakban, Energiagazdálkodás fül és itt tudod a pipát kivenni/visszatenni, kép : [link]


Sok sikert. Üdv.

2018. szept. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!