Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » M iért van az, ha egy Qubit-es...

M iért van az, ha egy Qubit-es cikkel kapcsolatban kérdezek valamit a GYK-n, akkor az reklámnak minősül, és letiltják rendszeresen, de a 444-es cikkekkel kapcsolatban mindig szabad volt kérdezni linkkel együtt?

Figyelt kérdés
Egyik újságot nem szabad olvasnom, vagy ha olvason nehogy kérdésem legyen vele kapcsolatban? Ráadásul a tulajdonos ugyanaz. Vagy az a lényeg, hogy a monopóliumot védik az adminisztrátorok és a multikat? Sokszor azt is tapasztalom, hogy multikkal szemben nem lehet kritikát megfogalmazni, kis cégekkel szemben meg igen. Miféle dolog ez? Hova süllyedtünk?

2018. szept. 19. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

1. A törlés indokát nem tudhatod. Ráadásul a felhasználók jelölhetik törlésre.


2. Lehet, hogy a Qubit-es cikk (melyikről lenne szó?) egy bújtatott reklám. Vagy flamewarra adna okot ("Ez a kérdés provokatív"). Vagy már megkérdezték előtted ("Gyanús, hogy a kérdező megkérdezte korábban már ugyanezt"). Vagy nem konkrét kérdést tettél fel ("Ez nem kérdés, hanem kérés az olvasók felé").


3. "Vagy az a lényeg, hogy a monopóliumot védik az adminisztrátorok és a multikat?"

Nem csak egy kis cég kisebb eséllyel fog pert indítani a GYK ellen. Egy multi könnyebben.

Bővebben: [link]


Illetve a GYK szabályzata tartalmazza:

"(c) Tilos olyan tartalmat elhelyezni, amely mások szerzői jogát, iparjogvédelmi, illetve védjegy jogát, jó hírnévhez való jogát, becsületét vagy méltóságát sértheti, ilyen tartalomra utalni, vagy ilyen tartalom használatára a Felhasználókat buzdítani."

https://www.gyakorikerdesek.hu/felhasznaloi_szabalyzat

2018. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
„A jóhírnév megsértését jelenti különösen, ha valaki más személyre vonatkozó és e személyt sértő, valótlan tény állít, vagy híresztel, vagy valós tényt hamis színben tüntet fel.” - egyenesen az általad belinkelt cikk alapján #1. Feltehetően egy Qubit-es cikkel kapcsolatban a kérdező nem a Qubit-et, mint oldalt fogja szidni, de nem is azt, akiről a Qubit cikke ír, hisz ugye a Qubit sem sért semmit, csak véleményt alkot. Véleményalkotásra meg mindenkinek van joga, sőt, bizonyos témákban azért illendő is véleményt alkotni legalább.
2018. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
#2: A 3. pontban a kérdező "Vagy az a lényeg, hogy a monopóliumot védik az adminisztrátorok és a multikat?" felvetésére reagáltam, vagyis ha a Qubit cikke egy multit vesz górcső alá, és a kedves kérdező ez alapján szidná kérdésében az adott multit, akkor az adott cég - mint jogi személy - jogosan vehetné elő a GYK-t a jó hírnevének megsértése kapcsán (nem mint elkövetőt, hanem mint közreműködőt) . Az általam citált cikk is arról szól, hogy a cégek is érvényesíthetik jogukat "jóhírnév megsértése esetén".
2018. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, akkor ilyenkor a legjobb megoldás, ha kihagyod a forrás megjelölését, ami alapján véleményt alkottál. Így már kevesebb lehet az esély rá, hogy bárki elővesz bárkit a "jó hírnév megsértéséért".

Akkor én csak ezt tudom javasolni. Hagyd ki, hogy Qubit. Elég ha annyit írsz, hogy "valahol olvastam".

2018. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"A törlés indokát nem tudhatod."

De mindig megírják, hogy reklámozok, ezért törölték.


Közben én csak olvasok, és a cikkekkel kapcsolatban fel szoktak merülni kérdéseim, amiket megkérdeznék. A hatékonyság kedvéért be szoktam linkelni a cikket, mert úgy érthető nyiláván a kérdésem, de a linket nem a kérdésbe, hanem a megjegyzésbe teszem mindig. Mást is olvasok, nem csak Qubit-et, de azt vettem észte, hogy cska a Qubit-et törlik mindig, ha 444-es vagy más nagyobbank számító újság cikkeit linkelem be, akkor az sose reklám.

2018. szept. 19. 13:55
 6/13 A kérdező kommentje:

"Nem csak egy kis cég kisebb eséllyel fog pert indítani a GYK ellen. Egy multi könnyebben."


Természetesen, de ezzel a cselekvésükkel védik, azaz az állításom igaz. Persze ez most más téma, a per csak akkor játszana, ha multikról írnék rosszat. De ha egy cikkel kapcsolatban kérdést teszek fel, azzal nem fog senki pert indítani, viszont ők direkt kiszolgálják a nagyokat, és növelik a monopóliumukat azzal, hogy azokat hivatkozni nem reklám, csak a kicsiket, akik így egyébként soha nem lesznek nagyok. Persze én nem ezért hivatkozom őket, hanem azért mert kérdésem van, és mert azt olvasok, ami érdekel.

2018. szept. 19. 13:57
 7/13 A kérdező kommentje:

"Feltehetően egy Qubit-es cikkel kapcsolatban a kérdező nem a Qubit-et, mint oldalt fogja szidni, de nem is azt, akiről a Qubit cikke ír, hisz ugye a Qubit sem sért semmit, csak véleményt alkot. Véleményalkotásra meg mindenkinek van joga, sőt, bizonyos témákban azért illendő is véleményt alkotni legalább."


Igen itt tök másról van szó, rossz hogy belekevertem más témát is, az hogy megemlítettem, hogy a multik kritizálását is törölni szokták, az hasonló, de nem az eredeti kérdés. Egyébként pedig a GYK pont azért jött létre, hogy megkérdezzük, amit nem értünk, és nagyon szánalmas, hogy kiderül, hogy a cél nem ez, hanem mögöttes célok vannak, illetve csak a reklámbevétel valószínűleg.

2018. szept. 19. 13:59
 8/13 A kérdező kommentje:

"Hagyd ki, hogy Qubit. Elég ha annyit írsz, hogy "valahol olvastam"."


Én mindig megpróbálom leírni, úgy hogy önmagában is érthető legyen, de a Qubiten hosszu tudományos ismeretterjesztő cikkek vannak, és a kérdésem sokszor csak a cikk elolvasása után érthető meg rendesen, és csak az tud válaszolni, aki olvasta a cikket. Másrészt nem is tartom etikusnak név nélkül hivatkozni, sőt éppen most szavaztak róla az EU-ban , hogy nem is lehet.

2018. szept. 19. 14:01
 9/13 anonim ***** válasza:

#4: Itt a casus belli feltételezhetően nem a Qubites cikk, hanem az abban szereplő cég megemlítése - akár ócsárolás, akár reklámozás szintjén.


"De mindig megírják, hogy reklámozok, ezért törölték."

Furcsa, többször törölték hozzászólásom ok nélkül - feltételezhetően látogatói bejelentésre. Mikor kiemeltem a moderátorok számára a hozzászólásom releváns jellegét, akkor meg meghagyták.


#6: A GYK ilyen esetben preventív jelleggel töröl - hasonlóan mikor a Youtube a Content ID alapján törli a jogvédett tartalmak illegális kópiáit - meg akarja előzni a jogi hercehurcákat vagy a flamewarba menő vitákat.


"és nagyon szánalmas, hogy kiderül, hogy a cél nem ez, hanem mögöttes célok vannak, illetve csak a reklámbevétel valószínűleg."

Nincs ingyenebéd. Egy oldal fenntartása nem csak merő "jófejségből" történik, hanem üzleti érdekkel, hisz a szerverek fenntartása, az azt kiszolgáló infrastruktúra pénzbe kerül, illetve az azt fenntartó szervezet némi bevételt is remél tőle.

2018. szept. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

némi? úgy tudom milliárdosokról van szó


tudom hogy nincs ingyenebéd, én csak azt mondom, hogy nem mindegy, hogy van egy jó koncepció, ami pénzt is hoz, vagy valaki pénzt akar és ennek érdekében feladja az elveit, ha egyáltalán voltak

2018. szept. 19. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!