Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ma már tényleg nagyon ajánlott...

Ma már tényleg nagyon ajánlott VPN-t használni?

Figyelt kérdés
Rossz dolgok vannak készülőben úgy hallottam. Az interneten folyamatosan naplozzák a userek tevékenyégeit, de ez már nem új dolog, így megy ez már sok éve és úgy hallottam ez egyre rosszabb lesz. Mit gondoltok, mennyire éri meg egy átlag usernek VPN-re költeni? Engem pl. nagyon zavar, hogy bármikor belenézhetnek, hogy milyen oldalakat nézek a neten, mit ténykedek,stb. Ez alapján könnyen feltérképezhetnek, hogy milyen ember vagyok, mi az érdeklődési köröm, mik a politikai nézeteim, vagy bármi..:) Szerintetek paranoiás vagyok vagy már tényleg itt tart a világ?

2018. nov. 4. 19:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
Itt tart a világ, de jelenleg a VPN-el csak a saját életedet nehezíted meg.
2018. nov. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Már ezen is túl vagyunk. Mostanra a legtöbb emberről már rendelkezésre áll több helyen is egy-egy részletes profil a cégek számára. Lásd Facebook, Microsoft, Google. Ezen adatok nagy részét kérdés nélkül kiadják harmadik félnek, ha elég pénz van a dologban, lásd Cambridge Analytica.


Ezen felül mindent igyekeznek online, visszakövethető irányba terelni, lásd eSzemélyi, netbank, készpénz kiszorítása.


Ahogy egyre több adatlap fog kialakulni, úgy fognak megszaporodni az adatlopások is. Ekkor fog beindulni igazán a móka. Ne érts félre, kétségtelenül kényelmes a digitális világ, és vannak előnyei, de ha egyszer ezek az adatok kikerülnek, akkor lesznek bajok. Én a helyedben használnék VPN-t a bizalmasabb dolgokhoz, hétköznapokban pedig elég egy reklám, illetve egy szkriptblokkoló.

2018. nov. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Engem pl. nagyon zavar, hogy bármikor belenézhetnek, hogy milyen oldalakat nézek".


Na most 1. hivatalos végzés nélkül (ügyészi végzés) a szolg nem adhatja ki az előzményeidet. Mer személyiségi jogot sért. Annak a kiáltásra pedig minimum erős gyanú kell. Tehát egyfajta szempontból védve vagy.


2. Ha mondjuk egy főnökről van szó munkahelyen. Nyomatékosan javasolnám egy TOR portable használatát.

Rámásolod egy sima pendrive-ra és arról gond nélkül fog futni. Ha végeztél meg zsebre vágod.

Én is ezt csináltam éjszakai műszakba.


Ingyenesen én ennél jobb VPN-es titkosítást nem tudok.

6. réteg van benne alapból.

Ott van még a Hola bár azt csak akkor ajánlanám ha konkrét ip kell pl magyar Indához, Netfix...

Ez zabálja a sávszélességet. És nincs belőle portable se.


Szal attól függ h mihez kell. Vannak tartalmak amiket én is VPN-ről nézek v miket meg nem.

2018. nov. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Derwer ***** válasza:

VPN esetén, a VPN szolgáltatóknál látható, hogy mit nézel.


TOR esetén rajtad is átmehet másnak az adata. És az NSAnak és társainak régóta van see héten szervere benne.


A sütis követés ellen a VPN se véd.


Már rég be vagy profilozva.

2018. nov. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egy átlag alap kíváncsiskodó főnőktől megtudja védeni a TOR. Én elég cifra dolgokat láttam azon a rendszeren.

Meg a keresőiben is.

Maradjunk abba h ELÉG JÓL van titkosítva.


Amikor én voltam éjszakás megnéztem Hentai-os oldalakat is. (Most pont nem az érdekelne h ki szereti meg ki nem.) "Nyilván" nem szólna érte a lőtéri kutya se ha csak úgy simán bemegyek Chrome-ból. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ dehogy.


Mikor a többi kollégát piszkálta a főnök h jó lenne ha nem FB-znének. Me látta előzményekbe, a szerveren. Én meg csak röhögtem h amatőrök. :)

2018. nov. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5 - nem ők, a főnököd és az IT-sek voltak az amatőrök. Jobb helyeken TOR-ozhatz és VPN-ezhetsz, akkor is pontosan tudjuk, hogy mikor mit csinálsz, merre jártál. Hozzáteszem, a tudtoddal, természetesen. :-)


Emiatt VPN-re költeni csak akkor érdemes és most maradjunk a szigorúan magáncélú használatnál (munkahely mindig más), ha semmilyen online regisztrációt nem használsz (Google, FB, bármi), mert onnantól a jelenlétednek lényegesen több nyoma van, mint amennyit ezek a technológiák elfednek. Ráadásul - ahogy már előttem kifejtették - VPN esetén max. az internet szolgáltatód előtt vagy rejtve (aki egyébként rohadtul nem naplózza, merre jársz), a VPN szolgáltató lesz az, aki innentől az ISP-d, és róla még kevesebbet tudsz, és kevesebb jogot érvényesíthetsz (főleg ha nem európai), mint egyébként. És még valamit érdemes szem előtt tartani (és ez sem sc-ifi): ha meg akarnak figyelni, meg fognak és meg tudnak. Itt tart a világ, de emiatt felesleges ennyire nekikeseredni :-)

2018. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz h valaki bűncselekményhez használná fel a TOR-t. Lehet h lebukna mer voltak már ilyenek.


De a magyar rendőrségnek erre nincs kapacitása. Pont 1X egy gyerek mondta h ő látott egy konkrét gyilkosságot. Streamben és azért nem jelentette mert tökéletesen tisztában volt vele h itt nem tudnak vele mit kezdeni.


Egy bűncselekményt bizonyítani is kell, ha ez nincs az eset el se jut az ügyiségig.


Mellesleg zárójelben megsúgom h egy konkrét bírósági ügyben vagyok tanú mint az egyik érintett.

Ez a konkrét eset 3 éve történt és még el se jutottunk a tárgyalásig. Pedig az összes screenshot ott van a rendőrségnél. Csak h éreztessem h a magyar hatóságokat menyire érdekelné h most Józsi vett 20 extasy-t, egy ottani Market-ben.


Ezt biza bizonyítani is kell. Itt meg kisebb bűncselekményekkel nem fognak törődni. Évekbe telik lenyomozni egy ilyet.


Na Viszlát.

2018. nov. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
ptoron VPN
2018. nov. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nekem is fontos lenne a vpn mert olyan munkát végzek amit van értelme ellopni. Nem beszélve hogy jó befolyásaim vannak és bárki aki esetleg hozzáfér az internetes adataimhoz találhat olyant amivel zsarolni tud. Valamint rendszeresen olyan információkat közölnek vissza rólam amit még én sem tudok magamrólpl: bejelentkezett eszköz neve ip címe internet tulajdonos neve helyszin. Ha nem titkosítaná az apple a jelszavaim akkor azt is látnám egyes oldalakon. Olyan 5$ érne meg havonta egy vpn havi fizetéssel
2018. dec. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Megvettem a proton vpn-t amit egy elöttem szóló ajánlott én nagyon elégedett vagyok arra való amire kitalálták.
2018. dec. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!