Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen routert vegyek?

Milyen routert vegyek?

Figyelt kérdés
Adott egy fekete telekomos Sagecom modem ami ugye routerként is működik, küldi a wifi jelet a házban, csakhogy sajnos elég gyengén. A napokban vettem egy konnektorba dugható TP-Link repeatert. Megjegyzem, hogy korábban is volt egy ilyen hatótáv növelőm, csak az nem tudta az 5Ghz-et, ezért cseréltem le. Mivel nagy kétszintes a ház, a modem az alsó szinten van, még a hatótáv növelő a felső szinten konnektorba dugva. Sajnos rá kellett jönnöm, hogy hiába az új repeater, az 5Ghz-nek jóval kisebb a hatótávolsága mint a 2,4Ghz-nek, így az nem úgy fog működni az emeleten ahogy elképzeltem. Modemen próbáltam letiltani a 2,4Ghz wifit, hogy minden eszköz az 5Ghz-re csatlakozzon, de a repeater így nem működött, szóval erről lemondtam. A wifi jel stabilabbnak tűnik, a régivel az egyik szobában gyakran szakadozott az internet, most remélhetőleg úgy tűnik, hogy jó, viszont kb. csak ennyit értem el a cserével. A cél az lett volna, hogy kicsit meggyorsítsam, mivel elég sok eszközt használunk fent. (telefonok, okos tv, ps4, laptop) Még a földszinten a modem közelében wifin hozza a 200-300, akár 500 megát is, idefent legjobb esetben is max 50, általában 20-30 mega. Ezért gondoltam, hogy talán egy erős routerrel, valahogy sikerülne 100-200 megát feljuttatni az emeletre. (Telekom 1000Mbit/s)

2018. nov. 7. 13:47
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Senki?
2018. nov. 7. 16:31
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia! Mindenképpen erősebb min. 3-4 antennás routert érdemes választanod AC1200-as gigabit LAN-nal: pl.TP-LINK Archer C1200 AC1200. Elhelyezésre ügyelni kell, lehetőleg a "ház középpont" környékén.
2018. nov. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi. És ha nincs lehetőség a ház közepén elhelyezni? Úgy is látványosabb lehet a különbség?
2018. nov. 7. 17:16
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy T-s által adott Sagecom WiFi-s modemnél sokkal jobb lesz.
2018. nov. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még egy kérdés. Érdemes még ehhez az emeleten bedugni a repeatert?
2018. nov. 7. 18:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.
2018. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Remélem ezzel nem fog sehol sem ledobálni majd a wifi
2018. nov. 7. 18:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Szívesen, ne legyen gond :-)
2018. nov. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
OpenWRT vagy DD-WRT menjen rá, nem mindenkinek fontos de kétségtelenül előnyös
2018. nov. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ilyenről még nem is hallottam. Az mi lenne?
2018. nov. 9. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!