Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Asztali számítógép bekapcsolás...

Asztali számítógép bekapcsolása távolról pontosan hogyan is működne?

Figyelt kérdés

Na a helyzet a következő,elsősorban engedélyeztem a biosban a wake on loan-t (asus biosomban,a power on by PME device-t)

Majd folytattam azzal hogy a hálózati kártyámnak engedélyt adtam a ,, felélesztés leállítás után hálózaton.." tulajdonságnak.

Majd létrehoztam egy domain címet a gépemnek

Ezután a router beállításokkal folytattam, dynamic dns-nél, megadtam a DynDNS honlapon regisztrált adatokat. Majd a DHCP alatt az "Address reservation"-nél megadtam a gép Mac-címet, és a a reserved ip addres-t (esetemben egy random ip címet 192.168.0.4-et)

"Forwarding" menüpont alatt a virtual servers-nél a következőket adtam meg: elsőként beállitottam a 9-es portot.

Service port: 9

Internal port: 9

Ip adress : 192.168.0.4

Protocol: UDP

Status: Enabled


Másodikként a 3389-es portot:

Service port: 3389

Internal port: 3389

Ip adress : 192.168.0.4

Protocol: UDP

Status: Enabled


Ezen beállítások után először megprobáltam laptopon a [link] oldalon bekapcsolni a gépet, itt nem sikerült.

Majd a play áruházból letöltöttem egy alkalmazást, azzal sikerült!

Viszont a problémám az lenne, hogy csak akkor indította be a gépet ha a telefonom a belső hálozatra csatlakozott, amint átmentem mobilnetre vagy másik wifire már nem működött!

Már nem tudok mire gondolni hogy mit ronthattam el, szerintetek mi lehet a bibi?


2018. nov. 16. 20:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Pluszba még engedélyeztem a távoli elérést a gépen (win10)
2018. nov. 16. 21:02
 2/2 anonim ***** válasza:
Mit próbálsz végül is magic csomaggak pingelni mert, 192.168.0.4 az lokális ip így az csak helyi hálózaton megy az ehez kapcsolt dns-t kellen pingeljed.
2018. nov. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!