Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valamilyen vírus egyfolytában...

Valamilyen vírus egyfolytában megnyit a gépemre káros oldalakat firefoxban, még akkor is, ha kikapcsolom az alkalmazást. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Minden lehetséges beállítást, és folyamatot átnéztem, de semmi.. Viszont van egy alkalmazás, ami mindig felugrik, és szerintem az okozza, és ez gyanús nekem. Bár, nem tudom a programot letörölni, mert álcázhatja a nevét, és nem tudom honnan megnyitni a forrásmappáját. A válaszokat előre is köszi :)

2018. nov. 18. 16:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Malwarebytes Anti Malware, Spybot Search Destroy, Eset Online Scanner, e hármat futtasd le.

Eset-nél pipáld be a kéretlen és veszélyes alkalmazások keresését is.

2018. nov. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 belapus ***** válasza:
100%

Tételezzük fel, hogy az operációs rendszered Windows.

Valószínűleg valamilyen szoftver, bővítmény telepítésekor egy harmadik (negyedik stb. ), kéretlen alkalmazás is felkerülhetett a gépedre.

A Vezérlőpultból indulva megkeresed a Programok és szolgáltatások menüt ( vagy Gépház - Alkalmazások - Alkalmazások és szolgáltatások ) és átnézed a telepített programokat.Ha van külön uninstalláló alkalmazásod, akkor azt is használhatod.

Az ismeretlenekre, gyanúsakra rákeresel, ha szükséges, kijelölöd és eltávolítod.

Futtatsz egy víruskeresést.Ha van telepített AV-d, azt, de érdemes lehet utána lefuttatni az ESET Online Scannert is.

A következő átvizsgáló szoftver a Malwarebytes, majd a Malwarebytes AdwCleaner lehet.

Ezután jöhet a böngésző beállításainak átnézése.

Az valóban igaz, hogy több néven is felkerülhet egy nem kívánt alkalmazás.Az általad gyanúsnak véltre is érdemes volna rákeresni például a MalwareTips oldalon.Szerencsés esetben találhatsz rá egy eltávolítási útmutatót.

2018. nov. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#1 és #2 +1, csak a listáról törölném a Spybot nevű szennyet, és hozzáadnám a HitmanPro-t és a Zemana Anti-Malware-t is.
2018. nov. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!