Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Internet probléma, mit kéne...

Internet probléma, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés
Nos, hát a problémám a következő: Márciusban vettem egy új gépet, ami a ház egy másik részére lett helyezve. Az internet hozzáférést is meg kellett oldani, ami nem volt egyszerű, mert nem a szobámban van az utcáról bejövő kis doboz, ami biztosítja a routernek, hogy működjön, tehát router kilőve. Hosszas próbálkozás után arra jutottam, hogy egy Tenda Extender jelhosszabítót veszek, rá is jöttem, hogy tudok bele kábelt csatlakoztatni, és tudok róla internetezni. Jól is ment, bár öcsém, akinek a router ott van a gép mellett, sosem tapasztalt gondokat, nekem elég nehézkesen jött be az internet, és sokszor kidobott játékokból is. Most is a legnagyobb problémám a pingemmel van, illetve az állandó kifagyásokkal játékokból, és hogy mindig elmegy a net. A kérdésem az lenne, hogy mi lenne a megoldás, mivel lehetne egy viszonylag jobb internetet elérni, minimum úgy, hogy ne legyen mindig magas pingem. Azóta bővítettünk csomagot is, bár igaz, hogy sajnos faluban nincsen nálunk 50/MBps-nél nagyobb lehetőség, de még így is, nagyon zavaró ez a mostani helyzet. Ezzel szemben öcsémnek semmi problémája nincsen, sosem dobja ki sehonnan, és sosem megy el neki az internet. Köszönöm előre is a lehetőleg értelmes válaszokat!

2018. nov. 20. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
az öcsed leterheli a netet mint az allat. azert van magas pinged. probald ki, wifin kezdj el fullhdban videot nezni, es az ocsednek is szar lesz a netje. 50mbs nagyon keves meg mindig.
2018. nov. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát igen, sajnos itt falun nem igazán van t-homenál jobb csomag. Öcsémmel pedig így mit tudnék kezdeni? És ha éppen nincsen itthon, akkor is fennt áll a probléma.
2018. nov. 20. 18:06
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha megoldás, szeretnék más dolgot is kipróbálni, pl. wifikártya. Egy ilyen kártya mennyivel járul hozzá az internet gyorsaságához, zökkenőmentességéhez?
2018. nov. 20. 18:11
 4/7 anonim ***** válasza:

Vaktába mondani olyat, hogy az öcséd terheli le a netet eléggé megalapozatlan. Egyáltalán rosszabb a helyzet nálad, amikor az öcséd is használja a netet vagy ez attól független?M

ilyen messze van az extender attól a router-től, aminek a wifi jelét szórja tovább? Milyen erősségű a jel, amit az extender fog? Fontos lenne ezeket tudni, mert a jó válaszidő még jó jelerősség mellett sem garantált, pláne nem terhelés esetén. A wifi-t nem játékra találták ki, arra nem feltétlen elég stabil. Arról nem is beszélve, hogy nem az eredeti wifi-re csatlakozol, hanem az extender által meghosszabbított jelre és még ha az extender-re kábellel is csatlakozol, ez plusz egy pont, amin az adatcsomag kereszül halad. Utána megy tovább vezeték nélkül a router-hez, onnantól pedig nagy vonalakban fogalmazva az adott szerverhez megannyi más csomóponton is keresztül haladva. Csupa olyan dolog, ami a válaszidőt növelheti.

2018. nov. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát jelen pillanatban 2 darab routerünk van. Az egyiket felhoztam magamhoz, öcsémnek a másikról megy tovább. Ezt csatlakoztatnám a géphez, de nem igazán akar működni. A routerhez kell mégy plusz egy modem is gondolom, viszont azzal az a baj, hogy az utcáról bejövő doboz lennt van, és fúrni kene hozzá, hogy fel tudjuk hozni.
2018. nov. 22. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Mennyit szívtam így 240MBiten a telefonom bekapcsolva hagyott bluetoothja miatt!
2018. nov. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na igen, a házban 4 eszközön volt bekapcsolva a Bluetooth, mindet kikapcsoltam, és jelentős változást tapasztaltam. Ettől függetlenül várom a további tanácsokat, hogyan lehetne kicsit gyorsabbá tenni a mostani internetet!
2018. nov. 22. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!