Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltörték az email fiókomat,...

Feltörték az email fiókomat, van e valakinek hasonló tapasztalata, vèlemènye?

Figyelt kérdés
Pár hónapja valaki feltörte a gmail fiókomat, visszaélt az adataimmal, online rendelős oldalon vásárolt a nevemben stb. és nemrég a saját emailemről küldött nekem egy fenyegető levelet, amiben az állt, hogy minden ismerősöm email címéről, tel. Számáról stb. listát készített, képernyőfotókat csinált rólam, és pénzt követel. Szerintetek valós lehet ez az egész? Olyan oldalakat említett, amelyeket tényleg látogattam az elmúlt időszakban. Mit tehetnék?

2018. nov. 23. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
kamu
2018. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
És mit csinál az ismerőseiddel ? :)
2018. nov. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azt írta,hogy email és egyéb üzeneteimet elküldi minden ismerősömnek...remélem is h kamu, mert azért vannak dolgok, amelyeket nem szeretném ha mások is olvashatnának. És tényleg létezik olyan, hogy valaki az én készülékemmel képernyőfotót készíthet? Tényleg nem vagyok otthon ezekben, azért ijedtem meg.
2018. nov. 23. 13:16
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Változtasd meg a jelszavadat, és állíts be mobil autentikációt is a fiókodhoz.


2. Jelentsd be a google-nek a visszaélést. (Mondjuk nem hiszem, hogy sokat csinálnak vele, de ártani nem árt.)


3. Ha volt a leveleid között netbank belépési infó, vagy bankkártya infó azonnal tiltasd le/változtasd meg, és csekkold a tranzakcióidat. Hasonlóan bármi más érzékeny pénzügyi adat.


4. Írjál neki, hogy rendőrségi feljelentést tettél zsarolás és információs rendszer vagy adat megsértése miatt és átadtad nekik az ip címét a fiókod tevékenységlistájából. Ha akarod tényleg tehetsz is feljelentést, de valszeg csak az idődet vesztegetnéd.


5. Ha kapcsolatba lépne bárkivel a kontaktjaid közül, küldj mindenkinek egy figyelmeztető/bocsánatkérő emailt. Nem sokat tud csinálni azon kívül, hogy zaklatja őket, de egy telefonszámot vagy email címet letiltani 2 mozdulat.


6. Ha volt bármi olyasmi a leveleid között amivel tényleg zsarolhat pl. illegális, titkos viszony etc. - na akkor kezdhetsz pánikolni.

2018. nov. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat...Jó ötlet lenne, ha ezeket meg tudnám írni neki, hogy feljelentést tettem stb...csakhogy a saját email címemről küldött nekem levelet. Azóta persze megváltoztattam a jelszavamat, de ezt a fenyegetőzést nem tudom mire vélni.. vajon tényleg megteheti e ezeket, amiket állít.
2018. nov. 23. 17:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint hogy elküldi a lementett leveleidet az ismerőseidnek? Igen, megteheti. Nem biztos, hogy meg is fogja, de megakadályozni nem tudod. Ha fizetsz neki csak még többet fog kérni. De ha még zsarolni akar úgyis kapcsolatba lép majd veled egy másik címről.
2018. nov. 24. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azóta csönd van...szerencsére nem történt semmi.
2018. dec. 7. 21:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!