Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lassan tölti be az oldalakat...

Lassan tölti be az oldalakat a Chrome - ellenben a többi böngésző nem. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Olyan problémával szembesültem a napokban, amivel ezidáig nem találkoztam még - emiatt értetlenül is állok a dologgal szemben. A probléma az, hogy a Chrome böngésző iszonyatosan lassan tölti be a weboldalakat, ellenben a többi böngészővel, mint a Firefox vagy az Edge, normálisan és a megszokott sebességben tölti be a kívánt oldalakat - pl. a gmail vagy a youtube.


Le szeretném szögezni, hogy nem vagyok a bővítmények híve, tehát egyetlen bővítményem sincs a böngészőben telepítve (kivéve az alapértelmezettek), semmilyen reklámblokkoló, vagy VPN kacat. Újratelepítettem a böngészőt - teljes törléssel. Nem hozott sikert. Kipróbáltam a Chrome béta verzióját, hátha a stabil verzióban elrontottak valamit és amiatt produkálja a hibát, de sajnos az sem hozott sikert. Az is ment a kukába. Visszatettem a legújabb stabil verziót, gondoltam megpróbálom még egyszer - de nem adta magát oly könnyen. Gondoltam, kipróbálom a böngészőnek a "Böngészés vendégként" funkcióját - és láss csodát, remekül működik. A youtube videókat is betölti, az oldalak pikk-pakk szintén... Nem értem. Most ott tartok, hogy a Windows Defendert ráengedtem a rendszerre, hátha sikerült valami nyalánkságot bekapnia a gépnek.


Esetleg Ti tapasztaltatok már hasonlót? Ha igen, sikerült megoldani? Ha igen, akkor kérlek, osszátok meg velem is a módszert! Nagyon hálás lennék.


A konfigurációm, ha esetleg szükséges lenne: i3 7100 @ 3.90 GHz, GTX 1050, 8 GB RAM @ 2333 MHz, Windows 10 Home (Halvány lila gőzöm sincs, hogy a legfrissebb-e. Szoktam frissítést kerestetni vele, de leginkább csak a Defendernek talál mostanában apróságokat. Azt viszont tudom, hogy még nincs sötét téma nekem a fájlkezelőben, csak a gépházban.)



2018. nov. 25. 02:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolom neked akkor még a 1803 lehet fent, ami egyel régebbi a jelenlegi verziónál. Ez nem is gond, a 1809 eléggé bugos volt, vissza kellett vonni a frissítést. A legutóbbi állapotjelentés szerint (november 20.) még frissítésblokád van érvényben, mivel ezúttal az Intel vétett hibát, persze nem szándékosan. Olyan illesztőprogram verziókat adott ki az IGP-ikhez, amik nem támogatott funkciókat kapcsolnak be a 1809-ben, illetve a HDMI/USB-C porton csatlakoztatott monitoroknál/tv-knél nem mindig van hang a monitoron/tv-n. Arra a frissítésre ne is várj még egy darabig :D

Rátérve a problémára, hogyan törölted a Chrome-ot? Mivel alap törléssel hagy nyomot maga után a gépen és ha úgy rakod fel megint, akkor könnyen előfordulhat ugyanaz a hiba megint. Passz, hogy miért megy vendég módban és miért nem jó alap módban, viszont amit tudok javasolni az az, hogy tiszta telepítéssel rakd újra a Chrome-ot. CCleaner-t mondjuk használhatnál, de most per pillanat nem tudom, hogy a program ingyenes verziója képes-e programok maradéktalan törlésére is. Mindjárt megnézem.

2018. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem, azt hiszem ilyesmit a CCleaner ingyenes verziója nem tud. Csak simán törli a programokat azok alapértelmezett törlési módszerükkel, azaz a program saját uninstaller-jével. Viszont a Revo Uninstaller ingyenes verziója a sima törlés után képes keresni hátra maradt fájlok után. Van egy másik is, a Geek Uninstaller, ennek nincs fizetős verziója, viszont ugyanazt a funkciót betölti, mint a Revo, ráadásul Pendrive-ra is tehető azaz hordozható. Ezekkel próbáld törölni a Chrome-ot és utána úgy rakd vissza.
2018. nov. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Upsz, bocs, a Geek Uninstaller-nek is van fizetős változata, viszont az a verzió olyat nem tartalmaz, ami neked kellene és nem lenne benne az ingyenes verziójában. A Revo ingyenes verziója kicsit butább ahogy elnézem, a Geek Uninstaller-t javaslom.
2018. nov. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!