Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi lehet az a vmi-szöveg,...

Mi lehet az a vmi-szöveg, amit bámulnak okos eszközön akár órákon át?

Figyelt kérdés

Tudom furcsa kérdés, én sem tudom konkrétan behatárolni.

Szóval láttam 2 embert, akik okostelefon-tableten folyton néznek vmi szöveget (nem láttam milyen szöveg) és rányomnak a szövegben,-általában ugyanott-és kicsit besötétül a képernyő és nem nagyon változik semmi, ugyanaz a szöveget olvassák, nyomnak egyet és ezt akár órákig csinálják.

Amúgy azon az eszközön nem látszottak azok a tipikus dolgok, idő, töltöttség, wifijel stb, mint szokott.



2018. nov. 27. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebook olvasóval könyvet olvasnak.
2018. nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Wow, köszi a gyors választ! Akkor ez nem is akkora rejtély :) ?
2018. nov. 27. 13:01
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként akkor miért nem görgetik a szöveget, mint aki használ ilyen eszközt? Mert az is furcsa volt nekem, hogy nem húzták le, fel a szöveget, csak rányomtak egyet.
2018. nov. 27. 13:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokkal intuitívabb és felhasználóbarátabb a lapozás, mint a görgetés. Részletekre tagolva sokkal jobban rögzül az információ, mint egy végtelenül hosszú szöveget görgetve.
2018. nov. 27. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

e-book (elektronikus könyv)


NEM a szokványos LCD-t használja, hanem egy úgynevezett e-ink-et.


Ez kifejezetten ilyen célokra van kifejlesztve, és amíg nem változik a kép, addig nem "frissít" - nincs fix frisítési frekvencia (mint LCD-nél pl 60hz)


Ezáltal SOKKAL kevesebb energiát használ el, ha 2-3 percenként lapoz, mintha folyamatosan görgetne


Na meg így "könyvszerűbb" is a dolog :)

2018. nov. 28. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem.
2018. nov. 29. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!