Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tudnátok ajánlani egy DSL...

Tudnátok ajánlani egy DSL Modem-et?

Figyelt kérdés

Igazából csak megakadtam az esszémnél, és ezért kérnék tőletek segítséget, mivel sosem használtam ilyen készüléket.


Szóval adott egy kisebb vállalkozás, 10-15 számítógéppel és 1 szerverrel + 1 laptop és mobilok.

A hálózat így lenne csatlakoztatva az egyikről a másikra: DSL Modem -> WiFi Router -> Switch -> Pc-k stb.


Fontos, hogy a modem olyan legyen, hogy nem kell osztania wifit, mert arra úgyis lesz egy másik Wireless router.


Milyen árban szoktak ezek mozogni? Mert láttam 10 ezertől félmillióig mindent.

Egy ilyen kisebb cég milyet vesz általában, ahol nem a legolcsóbbra mennek, de azért mégse legyen egekben az ára? Csak arany közép.


Illetve lenne mégegy kérdésem ha már hátha ide akad egy hozzáértő.

Szükséges a Patch Panel? Hiszen a switch-nek elég a portja, és azok el lesznek osztva a falakba úgyis a gépek köré.



2018. nov. 28. 01:59
 1/2 anonim ***** válasza:

DSL modemet általában a szolgáltató adja (üzleti szolgáltatás mellé általában jobb minőségűt)


Tehát egy kisebb cég nem veszi meg magának, hanem a szolgáltató, amikor behúzza a DSL netet, alapból egy ilyen modemet köt rá (Ezek általában Gateway-ek, 1-4 switch porttal és wifivel is elátva)


De a lényeg kb annyi, hogy bejön a szolgáltató DSL vonala, és az általuk biztosított DSL modem kimenete egy (vagy több) szabván RJ-45 :)


[link]

2018. nov. 28. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ezt tudom de azért köszönöm.

Az esszémben szeretnék minden egyes terméket körbeírni képpel, és azt is szeretném hozzátenni, hogy azért nem a szolgáltató által használt modemet használjuk, mert megbízhatóbb lenne mondjuk egy cisco féle modem. Csak nem tudom pontosan milyen.


Viszont ha a szolgáltatós lenne használva, az valószínűleg 3 az 1-ben lenne, wireless router, modem és switch is. Viszont nekem mind a hármat külön kell említsem, mindegyikre ajánlani egy jobb minőségűt.

Packet tracer-ben is külön tüntettem fel a három dobozkát, amire az előadó rá is bólintott, szóval annál szeretnék maradni.

2018. nov. 28. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!