Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router kontra Xbox 360?

Szaszaa11 kérdése:

Router kontra Xbox 360?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A napokban a routeremen ki lett kapcsolva a dhcp, mert a telekom internetgyorsítójának köszönhetően szétcsúszott a rendszer és csak így működik a routerem.

Az alapfelállás most az, hogy az emeleten van a modem, abból LAN 1 portból egy fenti gépbe megy a net, LAN2-ből pedig az én routerembe a pincébe.

A routerben LAN1 portban van a fentről jövő kábel, LAN2-ben a számítógépembe menő kábel, LAN3-ban egy másik lenti számítógépbe menő kábel, LAN4 üres.

A probléma az, hogy míg a gépeken jó a net, és a telefonom is csatlakozik a lenti router eifijéhez és tökéletesen működik, az Xboxom cseszik a netre kapcsolódni mind wifiről, mind pedig kábelről (Próbáltam 4. Kabelt dugni a routerbe es azt az xboxba).

A routerhez csatlakozik mindkét esetben a konzol, de a nethez már nem.

Mi a fene lehet?

Az a gond, nem értek hozzá. Az informatika ezen részéhez teljesen hülye vagyok.

Az lehet a gond, hogy nem oszt ki IP-t az xboxnak? Mivel ugye a DHCP ki van kapcsolva. Nem tudom a kettőnek van-e köze egymáshoz...

Ha ez a gond, hogyan állítsam be manuálisan a kapcsolatot az xboxob? Mit kell átírnom és mire?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 5. 13:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld bekapcsolni a routeren a DHCP-t. Szerintem mennie kell.
2018. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Mint írtam, úgy sajna nem működik. Mivel a modem is router egyben, ezek a modernebbek már ilyenek. A szerelő szerint mivel az már dhcpzik, ennek nem kell, és a kettő üti egymást, ezért nem működött a dhcp tiltás előtt az internet.
2018. dec. 6. 00:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!