Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » IP cím alapján mi történhet?...

IP cím alapján mi történhet? Anotalkon azt írta egy ember akivel beszéltem kb 15 perc beszélgetés után hogy "Ráb*asztál! Megvan az IP címed" Mit tud kezdeni vele?

Figyelt kérdés
Miket tudhat meg az ip címről vagy meg tud egyáltalán valamit? tud valamit kezdeni vele ellenem?

2019. jan. 23. 22:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kinyomtathatja, szettagithatja a lukát és jó magasan felhelyezheti kb ennyit
2019. jan. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

hát hogyne...


inkább a router ipjét láthatja, de azt is feldughatja magának

2019. jan. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

volt vmi videókapcsolat is, volt egy link amit megnyitottál?

ha nem akkor nem tudja, ha tudja semmit nem ér vele

2019. jan. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mért félsz ennyire??

Amúgy, ha nem hackerrel beszéltél kitárt, hogy meglenne az ip címed neki. Konkrétan annyi, hogy ip cím alapján tudhatja a városodat. Az ip címeddel kb azt tudja kezdeni amit az első leírt. Vagy ha hacker akkor a te ip címeddel tud ügyködni más portálokon. De ha hacker akkor erre nincs szüksége.

Sokan annyira bereccsennek, a tudom az ip címed szövegtől, mert nem értik azt se, hogy micsoda.

Ha valahogy meg is szerezte az ip cimedet (kizárt) akkor vagy az amit az első leírt, vagy kiveri rá a faxát.

2019. jan. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Semmi nem volt, csak chat. semmi kép vagy link vagy video.

Köszönöm a gyors válaszokat :)

2019. jan. 23. 23:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmit.

A publikus IP-címedből optimális esetben meghatározhatja melyik városban laksz:

[link]

ha fut valamilyen - az Internetről elérhető - szolgáltatás, szerver; arra megpróbálhat rácsatlakozhatni (rosszabb esetben feltörni, megbénítani).

2019. jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 2*Sü ***** válasza:
100%

Megerősítem. Az IP alapján be lehet lőni, hogy melyik internetszolgáltatónál vagy. Ezzel önmagában nem sokra lehet menni, de informális – illegális – csatornán – ha van a szolgáltatónál egy jóbarát – elvileg akár az internet előfizető nevét, címét, telefonszámát is meg lehet szerezni. De ezzel a internetszolgáltatónál dolgozó jó barátja nagy kockázatot vállal, az ilyen eset nagyon ritka.


Az IP alapján nagyjából be lehet lőni a települést is. Hogy ez mennyire pontos, azt szolgáltatója válogatja. Pl. én győri vagyok, a DIGI-nél szépen vissza lehet az IP-mből kapni, hogy győri vagyok. De más szolgáltató régebben simán Budapestet adott vissza. Egy kis falu esetén is simán lehet, hogy a környező nagyvárost, megyeszékhelyet adja vissza.


(Az más kérdés, hogy az cím és más adatok alapján is fény derülhet az identitásodra, pl. ha leírtad, hogy Aladárnak hívnak és hetedikes vagy, és történetesen egy kis faluban, ahol egyetlen iskola van, és a hetedik évfolyamon 2 Aladár is van, akkor már tudja, hogy valamelyik te vagy.)


Hogy ezekkel a személyes adatokkal mire lehet menni? Úgy általában semmire. Maximum olyanra lehet használni, hogy megkeres és megver. De ahogy a közmondás tartja: amelyik kutya ugat, az nem harap.


~ ~ ~


Az IP címedet esetleg lehet támadásra is használni. Pl. lehet DOS, DDOS támadást indítani a routered ellen. De ez ellen részben az routered tud valamennyire védekezni, részben a szolgáltató is nyújthat védelmet, ha észleli. Lehet célirányosan támadni, valamilyen sebezhetőséget keresni. De a legtöbb internet felhasználó router mögött ül, az ilyen támadások – ha nem kimondottan a routert támadják – ritkán szoktak működi. Meg ehhez szakértelem kell. Letöltött programokat is lehet használni, de a legtöbb ilyen „hekker” program maga is valamilyen vírussal fertőzött, trójai, jobb eséllyel árt a támadó önmagának, mint a célpontjának. Aki meg ért hozzá, az meg talán kellően intelligens ahhoz, hogy tudja, sok értelme nincs a dolognak.


Ráadásul az internet szolgáltatók egy jelentős része dinamikus IP-t használ, részben az ilyen problémák miatt is. Ma valószínű más az IP-d, mint tegnap volt, a tegnapi IP-det éppen valaki más használja, tehát sokra nem megy vele az illető.


~ ~ ~


De a miheztartás végett: Egy időben látogattam egy nagy látogatottságú, de zárt fórumot. Politikai témájú volt, így nyilván érzelmileg túlfeszített. Felmerült az anonimitás kérdésköre. Próbaképpen, meg demonstrációs céllal megcsináltam azt, hogy beírtam a teljes nevem, a pontos lakcímem, telefonszámom. Az eredmény? 10 perccel később jött egy hívás – ismeretlen szám –, nem szólt bele senki, én viszont nem letettem, hanem félretettem a telefont. Ez még kétszer megismétlődött. De a „zaklató” is rájött, hogy ezzel nekem 3*2 másodperc időmet rabolta el, ennél ő sokkal többet veszített, mert ennyivel is magasabb összegű lett a telefonszámlája. Több hívás nem jött, nem is kopogtatott be senki az ajtón, és bár nagyon durvább módokat is el tudok képzelni a visszaélésre, aki ezt jó eszköznek találta bármire is, az kellően ostoba volt arra, hogy vissza tudjon élni vele, aki meg tudta esetleg a módját, hogy hogyan lehet visszaélni vele, az meg kellően intelligens volt ahhoz, hogy érezze, ettől ő nem lesz se szebb, se okosabb, se gazdagabb, semmi haszna nincs az egészből, de egy csomó ideje rámehet. Ez vagy 15 éve történt, akkor és azóta sem ért semmi kár, nem lett belőle semmi problémám, köszönöm jól vagyok.


Ja és az IP címem jelenleg: 94.21.173.196. Még… Mert hamarosan elmegyek és egy másik internetszolgáltatásra fog kapcsolódni a laptopom, mire hazajövök, jó eséllyel meg már más IP-t fogok kapni a szolgáltatótól. (Egyébként Győrben vagyok, de pl. a iplocation.net alapján az IP2Location adatbázisa szerint a mostani IP-m egy nagykanizsai felhasználónál volt, a DB-IP alapján ugyanezen a napon volt egy debreceni felhasználónál is.)

2019. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ip cim alapjan tudhatja a varost, pld az avg-t megvettem, kidobta, hogy veszelyben vagyok mert ip cim alapjan barki lathatja a varosomat, es egy 20 km-el arrebi falut jelölt ki, hogy onnan netezek mondom ez pont igy jo.
2019. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!