Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a különbség eközött a két...

Mi a különbség eközött a két hálózat között?

Figyelt kérdés

Most kötötték be az internetet és a router alján két 'SSID' van.

Az egyik sima TP Link + egy szám a másik végén ott van, hogy 5G.

Bármelyikre rá tudok a jelszóval kapcsolódni.

Mi a különbség a kettő között? Melyiket használjam?

Köszönöm


2019. febr. 4. 13:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Az egyik 2.4ghz es wifi a másik 5ghzes a legelterjettebb a 2.4ghz-es ez jobban átmegy a falakon mint az 5, de ha túlterheltek a 2.4ghz pl sok más ember körülötted ezt a sávot használja érdemes csatornát váltani az adott sávon belül(2.4ghz) de ezt már a mai routerek többsége magától megteszi. Nem minden eszköz támogatja ám a dual band wifit ilyenkor csak a 2.4 ghz es sávra tudnak csatlakozni a másikat nem is látják. Rákapcsolódsz mind2 re h megjegyezze az adott eszköz és magától tudja váltogatni a sávot persze nem minden eszköz képes erre, van aki ugyanugy nevezi el a 2 wifijét, én nem szoktam és ígyis azt választják az eszközeim ami az adott esetben a legjobb. Remélem tudtam segíteni és nem túl kínai, ha van még kérdés szivesen válaszolok.
2019. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyik 2,4 GHz-es a másik 5 GHz-es frekvenciatartományban működik.

Az előbbi frekvenciatartomány kisebb (2412-2472 MHz) kevesebb - 13 darab 20 MHz sávszélességű - csatorna használható.

Az utóbbi tágabb (5180-5825 MHz) - kereteket ad, több csatorna érhető el.


* [link]

* [link]

2019. febr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!