Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Olyan router létezik, amin...

Olyan router létezik, amin külön van telefonkábel és internetkábel kimenet?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzá, de a Telekomnál van TV/net/vezetékes telefon csomagunk és nemrég átkebeleztek mindent, és most a következő lett a felállás: kicserélték a routert egy sajátjukra, amibe most egy kábelen érkezik be a telefon és az internet, majd azt külön portokból vezeti ki a telefonkészülékbe, illetve a számítógépbe. Na most, ezzel az a baj, hogy egyrészt van egy vezetek nélküli nyomtatónk, ami az új routerrel nem tud kommunikálni, továbbá borzasztó gyenge a wi-fi jelentőssége. Eddig lakáson belül is gond nélkül volt jel mindenhol, és az alattunk lakó nagymama is ezt használta a kis netbookján. Az új viszont lakáson belül is gyatra, szinte csak akkor látja bármilyen eszköz, ha azzal egy szobában vagyunk. Pedig közel van az ajtóhoz. Éppen ezért, mivel mi használjuk a vezetékes telefont is, olyan routert keresek, ami tudja azt, mint a Telekomos, hogy a bejövő egy darab kábelt bedugom a routerbe, és onnan két külön kimeneten jön ki a telefon és a net. Keresgéltem, de pontosan csak ezeket a silány minőségű, szolgáltatók által adott routereket dobta a Google, viszont nem vagyok nagy szakértő, ezért bízom benne, hátha csak rosszul kerestem és amúgy létezik ilyen eszköz bolti forgalomban.


Bocsánat, amiért ilyen hosszúra nyúlt a mondandóm, és előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


2019. febr. 8. 10:40
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

Sajnos nem kerülheted meg. Az IP TV és a VoIP telefon szolgáltatás, csakis a szolgáltató eszközén keresztül tud működni.

Ha csak a Wi-Fi jelerősséggel van problémád. Olyat csinálhatsz, hogy megveszel egy erősebb jelű routert és Access Point módban rákötöd arra a amit a szolgáltató hozott.

Egyébként a nyomtató biztosan tud kommunikálni az új routerrel, csak valószínű hogy újra kell konfigurálni.

2019. febr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszi! :(

A nyomtatót resetelni próbáltuk, de nem történik semmi, azzal akkor még pepecselek egy kicsit, meg a régi routert akkor felhasználom jelerősítésre. :)

2019. febr. 9. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!