Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi ez a VPN mánia mostanában?

Mi ez a VPN mánia mostanában?

Figyelt kérdés

Jelentős része a reklámoknak (külföldi tartalmaknál) valamilyen VPN szolgáltatást hirdet. Miért kapták fel ennyire? Miért akar most hirtelen mindenki "láthatatlan" lenni a neten? Azt tudom, hogy a nyugati országokban jobban figyelnek a torrentezőkre, fájlmegosztókra és komoly büntetést rónak ki a kalózokra. Ennek van valami köze a dologhoz? Vagy csak paranoia?


Tény, hogy az USA-ban rengeteg scammer van, de eddig abban a tudatban éltem, hogy aki nem ész nélkül internetezik, az nem válik áldozattá. Aki meg felelőtlen, azt a VPN sem védi meg.


Miért gondolja most hirtelen ennyi ember, hogy "vadásznak" rá?



2019. febr. 16. 18:20
 1/5 A kérdező kommentje:
P.S. Én most NEM azokról beszélek, akik régiózár miatt használnak VPN-t.
2019. febr. 16. 18:33
 2/5 Derwer ***** válasza:

A reklámok személyre szabottak, az előzményeiden alapulnak.

Tehát jó eséllyel megnéztél pár ilyen oldalt és most ilyen reklámot kapsz, mert feltehetően jobban érdekel, mint pl a torony építős játékok, vagy épp TV hirdetések.

Én pl két hónapja vettem kocsit és azóta is van hogy rákeresek.

Két hónapja csak ennek a kocsinak a reklámja jelenik meg nekem itt a gyakorin. És nem magyar hirdetés mert nem Magyarországon élek.


Tehát jó eséllyel " magadnak köszönhetően" kapsz főleg VPN hirdetéseket.

2019. febr. 17. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én nem a személyreszabott reklámokra gondolok, hanem pl. a tech videókba rejtett szponzorációkról.
2019. febr. 17. 11:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg a sponzor részt. Megkaptad a válaszodat. És ha kihagyod a régiófeloldást és amit az elözö kommentelö irt akkor még ott van az hogy nem tudják az ip címedet követni aka nem tudják meg hol laksz milyen ezköszt használsz stb. Megvéd a lehetséges ddostol is.
2021. máj. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyre több helyen tiltani fognak egy csomó online dolgot. Pl. ma már Németországban nem lehet torrentezni, mert megbüntetnek. Ezért ott aki torrentezni akar, az VPN-t használ.
2021. máj. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!