Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha nem seedelem a torrenteket,...

Ha nem seedelem a torrenteket, hanem 100%-nál azonnal törlöm, akkor büntethetnek a letöltésért?

Figyelt kérdés
Nem használok VPN-t, és az érdekelne, hogy lehet-e bajom a letöltések miatt. Mivel nem szoktam seedelni, tehát másokkal nem osztom meg,amit leszedtem, kizárólag magáncélra használom, amit letöltöttem, ezért elvileg nem lehet büntetni, ugye? Azért is érdekel, mert a havi letöltésmennyiségem így ugye igen magas, ami szemet szúrhat akár a szolgáltatónál,akár a hatóságoknál. Kell VPN szerintetek? Az a bajom vele, hogy lassítja a letöltést, de lehet így is szükség volna rá. :D

2019. febr. 25. 09:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Te egy nagyon korrekt, rendes ember lehetsz.

Elvárod, hogy ingyen letölthess dolgokat, de visszaosztani már büdös.

Az adott oldal szabályzata feketén-fehéren leírja, hogy miként szankcionálja a hozzád hasonló piócákat.

Ha rajtam múlna, én azonnal bannolnálak a gec be !!

2019. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%

(Jogdíjas) szoftvert, adatbázist, kottát, könyvet nem tölthetsz le - filmet, zenét (ha nem élő adás) igen:

"35. § (1) Természetes személy magáncélra a műről másolatot készíthet, ha az jövedelemszerzés vagy jövedelemfokozás célját közvetve sem szolgálja. E rendelkezés nem vonatkozik az építészeti műre, a műszaki létesítményre, a szoftverre és a számítástechnikai eszközzel működtetett adatbázisra, valamint a mű nyilvános előadásának kép- vagy hanghordozóra való rögzítésére. Kotta reprográfiával [21. § (1) bek.] magáncélra és a (4) bekezdés b)-d) pontjában szabályozott esetekben sem többszörözhető.


(2) Teljes könyv, továbbá a folyóirat vagy a napilap egésze magáncélra csak kézírással vagy írógéppel másolható szabadon."

Forrás: 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról ( [link] )


A szoftverrel az is a gond, hogy gyakran adnak mellé a másolásvédelem kikerüléséhez szükséges eszközt is:

"386. § (1) Aki a szerzői jogról szóló törvényben meghatározott hatásos műszaki intézkedést haszonszerzés végett megkerüli, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről ( [link] )

2019. febr. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A problema ott van hogy mar letoltes kozben is toltesz fel
2019. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
előfizettem prémiumra, szóval adtam valamit cserébe...
2019. febr. 25. 11:15
 5/17 A kérdező kommentje:
annak,aki meg a kérdésre válaszolt, köszönöm! :)
2019. febr. 25. 11:16
 6/17 anonim ***** válasza:

Ahogy #3 írja.

Tökéletes bűncselekmény nincs...

2019. febr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Még ha illegális is amit csinálsz, Magyarországon nem üldözött a torrentezés. Az a típusú paranoia amit a kérdésben felvázolsz már túlzás, mivel semmi következménye nincs annak ha letöltesz. A torrent protokoll felépítése miatt viszont a letöltéssel megvalósítod a feltöltést is, így hiába próbálod kijátszani a rendszert, te is feltöltesz valamennyi adatot másoknak, mert így működik a rendszer. Ha ezt nem akarod bevállalni, akkor ne torrentezz.


A prémium fizetésétől nem lesz több seeder, ha mindenki úgy gondolkodik mint te, akkor a rendszer összeomlik, mert mindenki csak letöltene és fel semmit, míg végül nulla feltöltő marad és végül senki nem tud letölteni sem. Ha félsz, ne torrentezz, ezzel a lefizetős megoldással csak az üzemeltetőknek lesz meg jövőre is az új iPhone, a közösséget viszont megkárosítod azzal hogy kivonod magad az alapelvként szolgáló megosztási elvből.

2019. febr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

" A problema ott van hogy mar letoltes kozben is toltesz fel

...

A torrent protokoll felépítése miatt viszont a letöltéssel megvalósítod a feltöltést is"

Megoldható, hogy Te ne tölts fel semmit:

[link]

van kifejezetten ilyen jellegű kliens:

[link]

2019. febr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A kliensek úgy kommunikálnak egymással, hogy ha te letiltod a feltöltést, a többi kliens elutasítja a feléd történő forgalmazást. Ha nullázod a feltöltést, a letöltés is meg fog állni, vagy olyan minimálisra csökkenni, hogy csak saját magadat szívatod vele.

Irtó egyszerű: ha nem akarod elfogadni a torrentezés szabályait, akkor maradj a streamingnél, ott nem kötelező semmi.

2019. febr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"hogy ha te letiltod a feltöltést, a többi kliens elutasítja a feléd történő forgalmazást"

Ilyen nincs, ebben az esetben ugyanis az, aki még nem rendelkezik a letölteni kívánt tartalom egyetlen szeletével se, nem tudna letölteni.


Az, hogy zárt trackereken ez nem megengedett, vagy hogy "nem fair", vagy hogy feltöltők nélkül nem működne a rendszer az ettől - hogy lesznek "nem seedelők" a bittorrent rendszerében - független.

2019. febr. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!