Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudom a kábelmodem mac...

Hogy tudom a kábelmodem mac címét megváltoztatni? Szóval hogy tudom megoldani, hogy a központban regisztrálva legyen. (Van működő mac címem is hozza, azt szeretnem ráírni.

Figyelt kérdés

Hogy tudom a kábelmodem mac címét megváltoztatni?

Szóval hogy tudom megoldani,hogy a központban regisztrálva legyen. (Van működő mac címem is hozza,azt szeretnem ráírni.



2019. márc. 6. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a MAC szerinti azonosítás nincs megoldva központban, mivel ez átírható...
2019. márc. 7. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 CspCsj ***** válasza:
A ráírt modellszám alapján keresgélnék, és a kézikönyvében le lesz írva. (ha támogat ilyet)
2019. márc. 7. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor hogy szokták azonosítani a központban? Ez a szolgáltató itt,és pár környékbeli faluban van.

A könyvében ilyenről nincs szó.

A modemen világít az oda,és a vissza adat led is,de az online led nem.

Mi lehet a probléma? És ha a szolgáltató nem sugározza a netet,akkor azt hogy oldják meg,hogy nálam ne legyen?

(Kábel netről van szó)

2019. márc. 7. 09:05
 4/10 anonim ***** válasza:
A kábelmodem MAC címét nem fogod tudni megváltoztatni. Ha szolgáltató adta a modemet, akkor valszleg egy felhasználónév és jelszó párossal tudsz regisztrálni. Ha meg buheráltál valahonnan egy modemet, az egyáltalán nem fog menni, mert a szolgáltató nyilván tartja a modemeket, nem fog a hálózat beengedni egy idegen eszközt. Eleve miért nem a szolgáltatónak szólsz?
2019. márc. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogy tartja számon? Hogy azonosítják? És pl. a net sebességet hogy tudják növelni nálam a központban? És akkor miért világit az US és a DS led?
2019. márc. 7. 10:26
 6/10 anonim ***** válasza:

A modem megkap egy configot a szolgáltatótól, belső TFTP-n, abból fogja tudni a sávszélességet és egyebeket. Ez a config a beregisztrált usernév és kábelmodem MAC alapján fog menni. A modem belső, szolgáltató felé prezentált MAC címét te nem fogod tudni átírni, ha megszakadsz sem.


Továbbra is az a kérdés: mi a fenéért nem a szolgáltató modemét használod és mi a fenéért nem regisztrálod a modemet normálisan?

2019. márc. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mert "olcsó" netet szeretnék,és kíváncsi vagy a működési elvére. Mert pl. ha a TV-re nem fizetek elő,csak lekötik az oszlopon a kábelt. Ha nem fizetek elő a hbo ra,akkor ráraknak egy frekvencia szűrőt a koaxra. De mi a helyzet az internettel? Freki szűrő nincs,mivel világit a ds/us led,vagy is oda vissza működik az adattovábbítás,de az online led nem világit,vagy is nincs net.
2019. márc. 7. 11:24
 8/10 anonim ***** válasza:

DS/US azért világít, mert a modem próbál kapcsolódni és a csatornát ugyan megtalálja, de a configot nem kapja meg.

Ha nem fizeted a netet, akkor vagy ugyanúgy lehúzzák a kábelt, vagy kitiltják a modemet és a felhasználódat (akkor pedig hiába próbálkozol más modemmel), vagy szintén tesznek a kábelre egy frekvenciaszűrőt.

Amúgy "olcsó net" - erről annyit, hogy ha törvénytelen módon akarod megkerülni, hogy fizess a netért, remélem megbüntetnek. Elég olcsó itthon a net, nem ezen kell spórolni.

2019. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ugyan miért büntetnének?

Aki a szomszéd nyilvános wifijere kapcsolódik,azt is megbüntetik? Vagy aki felvesz az utcán egy ezrest a földről?

Az igaz,hogy olcsó lenne,de nem ez,hanem a többi szolgáltató,ami itt nem elérhető sajnos.

2019. márc. 7. 14:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindegy, előfizetés nélkül akkor sem fog a modem felcsatlakozni.
2019. márc. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!