Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan mérik, hogy a "közleked...

Hogyan mérik, hogy a "közlekedési balesetek fő oka a gyorshajtás"?

Figyelt kérdés

Ha egy balesetben történt gyorshajtás, akkor az automatikusan az okának fog számítani a statisztikákban?

Ki dönti el, hogy az adott baleset bekövetkezett volna-e a gyorshajtás nélkül?

Joker: miért nem a német autópályán van a legtöbb baleset?


2019. márc. 10. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Ebben a kategóriában... UserBenchmark-al.
2019. márc. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne lázadj gyökérségek ellen.

Nincs igazad, biztos lehetsz benne.

2019. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez sosincs így, mivel ez nem így működik, hacsak nincs döntő bizonyíték (pl. felvétel).


1. Az esetek jelentős többségében nem jelenthető ki 100%-os bizonyossággal, hogy mi volt "az" az ok, ami okozta a balesetet, ezért okokról nem is szokták írni. A jelentésekben csupán körülményekről és befolyásoló tényezőkről írnak, ebből pedig több szokott lenni.


2. Nincs ilyen. A rendőrség dolga nem az, hogy "mi lett volna, ha..." elméleteket gyártsanak. Az, hogy a jelentésekben a gyorshajtás a leggyakoribb tényező, az nem azt jelenti ti, hogy a gyorshajtás okozta a balesetet és azt sem, hogy gyorshajtás nélkül elkerülhető lett volna. Ilyet soha senki nem mond.


3. Azért, mert a német autópályák alkalmasak a nagyobb sebességű közlekedésre, így kevesebb a ténylegesen gyorshajtásból származó baleset.

2019. márc. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%

Ha lassabban ment volna akkor pont akkor nem pont ott lett volna.


Így minden esetben megoldás lett volna ha lassabban megy. Minden esetben.

2019. márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4 Ennek semmi értelme nincs.


1. Ez csak akkor van így, ha a balesetet ideiglenes, mozgó szituáció okozza, tehát ember emberrel, vagy például állattal balesetezik. Ilyen persze sok van, de az, hogy "minden esetben" így lenne, az értelmetlen.


2. Ez fordítva is igaz lehet. Ha 90 helyett 110-zel mentél volna, akkor hamarabb értél volna a kereszteződéshez és kikanyarodáskor nem sodort volna el a kamion. Az életet a pillangóhatás vezérli, de ez minden irányba igaz. Egyik nap a gyorshajtás okozza valaki vesztét, másnap az ment meg valakit. Nem lehet sem megjósolni, sem tudatosan befolyásolni azt, hogy mikor mi történik.

2019. márc. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5os

Ezt ne nekem mondd nem én találtam ki, nem én követem ezt a joggyakorlatot és magyarazatot.


Keress a neten cikkeket sok van a bíróság is kimondja ha lassabban megy nem akkor ér oda.

Értem én ha gyorsabban megy az is jó de azt nem hozzak fel.

2019. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!