Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha törlöm a több tízéves...

Ha törlöm a több tízéves Facebook és Gmail fiókomat, mire figyeljek, mit érdemes menteni? Kinek mit mondjak?

Figyelt kérdés

Mindegyiket általános iskola első felében csináltam, Facdbookon nem szoktam megosztani semmit... A telefonszámom is ugyanaz 2006 óta, rengeteg mindenkinek megadva, negyedikes korom óta. Gyakorlatilag ismerőseim Facebookon bármikoregkereshettek vele.


Igen nagy hiba volt a banki dolgaimhoz, az egyetemhez, a magánélethez egy email címet, amit nem egyszer kilesett anyám vagy az öcsém és ÉVEKIg hozzáfértek gyakorlatilag mindenhez. Erre utaznak, hogy belemásznak telefonba, laptopba.


A másik a volt gimis osztálytársaim, akik kilopták a padból a telefonomat is akár, higy mindenhez hozzáférjen. Aki nem először, egy hacker segítségével feltörte vasárnap éjjel a profilomat, a 25 karakteres jelszó, kétlépcsős azonosítás ellenére. Nem tudtam belépni, nyilvánossá tett adatokat, amik nem voltak azok, előző éjjel sem. Lementett beszélegtéseket, az sincs kizárva, hogy üzeneteket is írt. Majd mindrn nyomott eltüntetve és törölve, másnap odaböffentett egy üzenetet, amit csak a Messengerből tudhat. Mert előző este elkezdezt írogatni én meg rendőrséggel fenyegettem.


Gyakorlatilag egy ember életet lehet így töbkretenni, amieg is történt, ki tudja kikhez jutott el, kiknek nem küldte el, ki röhög most rajtam.


Az évek alatt számtalanszor cseréltem jelszót, kínosan ügyleve, hogy sehol se maradhassak bejelentjezve, mégis. Igaz nem hiányzik, volt, hogy 10-14 napig be sem léptem, de sokan csak így tudtak elérni, most meg nem. Képeket nem töltöttem fel, csak egy profilképet, direkt a visszaélések miatt. Tuti már nem egyszer fel raktak volna fel Tinderre is.


Viszont rengeteg fontos adat van, azokat hova mentsem? Nem akarom, hogy meggindolatlanul töröljek és.fontis adatok elvesszenek ezeg n egy napos munka.


De ilyen pszichopatákkal nem lehet mit, aki 2015 nyáron titokban drogot kevert például az italomba, csak hogy röhöghessen rajtam, na ilyenek miatg tűnöl el, de nem örökre! De ezt a csapást egyelőre nem tudom feldolgozni, mindem létező biztonsági szolgáltatás ellenére.


2019. ápr. 4. 16:50
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Bocs a hibákért, elmondhatatlanul ideges vagyok.
2019. ápr. 4. 16:52
 2/16 anonim ***** válasza:

Facebookon van egy olyan lehetőség, hogy mindent le tudsz menteni, de tényleg mindent. Összes képet (chatben elküldött, kapott),posztokat, chat beszélgetést, kedvelést és reakciókat, kommenteket, megjelöléseket. Rövident mindent ami rólad szól(t). Igen szólt, hisz törölt üzeneteket és képeket is letölti a gépedre. Ez persze több Gb de megéri.


[link]


Nem szeretnék a lelkedbe taposni, de szerintem kissé paranoiás vagy.. Nem tudom mennyire lehet igaz ez a “feltörés”, az is lehet hogy csak simán beképzeled.

2019. ápr. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%

Paranoiás vagy. Nem tört fel senki, legfeljebb kicsalták a jelszavad, vagy kémprogram van a gépeden és az elküldi az új jelszót, hiába cseréled le. Először tedd rendbe a gépet, majd cseréld le a jelszavakat és állíts be biztonságos hozzáférést.


A hackeres meg feltörős dolgokat felejtsd el, nem törhető fel csak úgy semmi, főleg ha fokozott biztonsággal van ellátva egy fiók, ahhoz fizikailag a telefonodhoz hozzá kell férni. Ha otthon élsz, családon belülről is történhet ilyen, hiszen hozzáférhetnek a gépedhez vagy telefonodhoz is akár, ha őrizetlenül hagyod őket. Ez még mindig valószínűbb dolog, mint egy hacker - ez nem úgy van, mint a filmekben.

2019. ápr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

"kétlépcsős azonosítás ellenére"


Tehát valakinél ott van a telefonod és beírta azon a jelszót, miközben belépett? Hihető. Akkor már inkább a netbankodba lépett volna be és lenyúlta volna a pénzed, de a csodás és izgalmas beszélgetéseid..

2019. ápr. 4. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nem kell elhinni, attól még igaz. És hiába mondjátok IGAZ, mondjuk igazatok van és esélyesebb, hogy anyámék voltak... Ők igen, úgy szerzik meg a jelszókat, be tudtak, esetleg tudnak lépni az emailembe...


Ez viszont nem az volt, összevesztünk, feltörték, nem tudtam belépni, kirakott nyilcános adatokat, plusz írt egy üzit, amit sehonnan máshonnan nem tudott megkaparintani, csak onnan. Másnap az IP címem megszerzésével fenyegetett.


Úgyhogy valós probléma...


Tényleg mindenre odafigyeltem, erős jelszóm, sehova sem felírva, mindenhol inkognitó, kódok, biztonsági kérdés kikapcsolva.


Viszont most feldeztem, mikor az gmail tendszerét olvastam el, hogy MÉGEGY eszköz be volt/van, jelentkezve a gmail fiókomba, nem csak az enyém...


Innen indulhatott minden?


Senki nem tud lebeszélni, törlök mindent.

2019. ápr. 4. 18:06
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Facebookról szerintem nem érdemes semmit sem menteni. Gmail esetében viszont az átállást kitolnám egy jó fél évre, ha sokfelé használtad regisztrációs/kapcsolttartó email-nek és szép lassan szétdobálnám azokat a dolgokat, amiket meg akarok tartani 3-4 új fiók között. Lehetőleg Tutanota és Protonmail. Ami regisztráció pedig már nem kell, azokat törölném vagy töröltetném, miután meghamisítottam rajtuk minden személyes adatot.
2019. ápr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Derwer ***** válasza:
58%

A meglévő eszközeidhez férnek hozzá.

Az email cím törlése és az összes többi dolog tel sem haszontalan, amíg az eszközeid nem tiszták.

Utána meg felesleges Törölni, csak újra biztonságossá kell tenni. (Jelszót cserélni )

2019. ápr. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Amúgy miért nem zárod le a tekefonodat egy saját jelszóval, hogy ne tudjon senki hozzá nyúlni?

Estleg régebbi készüléket használsz amin nincs android,ios?

Mert a szavaidból kivéve mindent problémád ott kezdődik, hogy hozzáférnek a telefonodhoz.

2019. ápr. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem, dehogy.


Egyrészről otthon igen, de a volt osztálytársaim, nem.

2019. ápr. 4. 19:14
 10/16 A kérdező kommentje:

Félév kizárt, az email címet kell mihamarabb, lehetőleg holnap megszüntetni.


Bár ha az eszközök nem tiszták, hozhatok létre annyi fiókot, amennyit akarok

2019. ápr. 4. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!