Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom ZTE modem különálló...

Telekom ZTE modem különálló routerrel?

Figyelt kérdés

Adott egy régi ADSL kapcsolat, ami a Telekom által biztosított ZTE ZXHN H368N förmedvényen fut keresztül. Elsőre remekül hangzott, hogy nem kell külön router, mert a modem egyben osztja is a hálózatot, de hamar rájön az ember, hogy egy zsák salakanyagot nem ér. Legalábbis vezeték nélkül. Egy átlagos (tehát kicsi) panel lakásban a lakás egyik végéből a másikig nem ér el 1 Mbps sem, sőt, néha már féltávnál a konyhában is elvész a jel.


Vissza akartam kötni a régi routeremet (TP-Link TL-WR740N, szerintem mindenki ismeri), de nem volt kapcsolat. A gép felismerte a hálózatot, telefon is a wifi-t (tehát a router rendben), de nem kapott a modem felől jelet. Biztos ami biztos ellenőriztem az összekötést, az rendben volt (nem mintha nagyon el lehetne rontani).


Azon gondolkodom, hogy én hagyok ki valami lépést (nézelődtem az admin felületen, de a 90%-át nem is értem), vagy esetleg lehet, hogy a ZTE-re nem lehet routert kötni, mivel önmagában a ZTE is az? Nem tudom, hülyén hangzik, de ki tudja.


2019. ápr. 4. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:
45%

A WAN oldalon a kapcsolatot állítsd át PPPoE-ről automatikus IP-re, DHCP-re, vagy ahogy a routered nevezi.


A lényeg az, hogy most a ZTE routerként megy és az osztana a TP-Linknek alhálózati IP-t, miközben a TP-Link modemnek akarja használni a ZTE-t és felhasználónév+jelszóval akar bejelentkezni az internetszolgátató felé, miközben a szolgáltatótól vár publikus IP címet.


Ezzel a megoldással egy hálózatod lesz a hálózatban. NAT-ol neked a ZTE is és NAT-olsz magadnak is a TP-Linkkel.


A másik megoldás, hogy modem üzemmódba kapcsolod vagy kapcsoltatod a ZTE-t (PPPoE Passthrough), ebben az esetben a saját routereddel szerintem már semmi egyebet nem kell csinálnod.

2019. ápr. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!