Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Digi Wifi probléma?

Digi Wifi probléma?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrég új albérletbe költöztünk, ahol Digi Tv és internet van. A tv tökéletesen működik a kábeléről, az internet viszont nem. Adott egy ZTE home gateway speedport entry 2i router, ami itt volt. Be van dugva a Lan1 csatlakozójába az internet kábel. Fel is tudok csatlakozni a routerre, viszont azt írja nincs internet kapcsolat. A routerben is próbáltam már mindenféle beállítást, sehogy sem működik. Mi lehet a probléma?


2019. ápr. 11. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

PPPoE kapcsolat kell és beírni a felhasználónevet és jelszót. De elvileg azt központilag beállították.

Hívd a Digit és szólj, hogy nincs neted, elintézik.

2019. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pppoe-t, hogy allitsam be? Szerintem be van. Hívtam őket, az ő oldalukról minden rendben van, nem tudnak mit csinálni.
2019. ápr. 11. 13:49
 3/6 A kérdező kommentje:
Jah, és csak telefonon használnám a wifit, nincs se laptop, se számítógép. Előző helyen UPC-t kottettem be, az tökéletesen működött, tök egyszerű volt, kar, hogy ide már be volt kötve a digi mikor ide költöztünk.
2019. ápr. 11. 13:51
 4/6 CspCsj ***** válasza:

Szerintem ezt nem a DIGI adta, hanem egy korábbi albérlő, vagy Telekomos net hagyatéka.

DSL aljzatba megy a telefonkábel, és az azon keresztül kapott netet ossza szét.

LAN1-LAN4 aljzatok switch-ként működhetnek, de ezeken keresztül netmegosztás nem lesz.

Ráadásul ennek a router-nek 100Mbitesek a LAN portjai, ennél nagyobb sebességet nem fognak továbbítani. (ha 500-1000Mbites lenne az előfizetés)


Röviden: másik router kell. (lehetőleg Gigabites portokkal)


A következő fórumtéma összefoglalójában vannak ajánlások:

[link]

2019. ápr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Na váj, ez tényleg nem olyan eszköz, amit a Digi szokott adni.

Optika jön be a lakásba vagy csak a LAN kábel? Mert ha utóbbi, akkor bizony venned kell egy normális gigabites routert és azt beállítani PPPoE kapcsolatra, a jelszót meg a Digi szerződésen megtalálod.

2019. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Esetleg ha nem a Lan1 lukba dugod a bejövő kanócot, hanem a WAN portba?
2019. ápr. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!