Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy hogy a boltban olcsóbb a...

Hogy hogy a boltban olcsóbb a felfújható úszó matracok és egyebek mint az Ebayen vagy Aliexpresen?

Figyelt kérdés

Már 1 hónapja nézegetem külföldi oldalakon a "Donut" és hasonló felfújható dolgokat a strandra. 90-120cm az kb. 12-15 dollár. Nálunk csak valami 1500Ft, Szlovákiában is 4-5€: [link]


Most nem olcsóbb az Ebayen és Aliexpresen, vagy én vagyok balfék és rosszul keresem???


2019. ápr. 14. 00:28
 1/3 Miss Endzsi ***** válasza:
Tényleg nem olcsóbb. Szerintem, azért mert kevesebb rá a kereslet, de kitudja.
2019. ápr. 14. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az AliExpress nem olcsó.

A kínai rettenetes hasznot tesz rá csak nekik adod a pénzt nem a hazadnak.

Példa lehet a telefon is, x telefon Magyarországon 85e Ft kinabol aliexpressel 80.

Ez alapjan minimum 25e Ft amit a kínai rátett a telefon árára, hiszen itthon van a boltosnak nyeresége meg áfa .


Ha nem kurrens a termék meg több az eltérés .

2019. ápr. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Koplárovics Béci ***** válasza:
Nem mindig, nem mindent éri meg Kínából (távolkeletről) rendelni. Kérdés, hogy az európai kereskedő mennyit rak rá. Ha nagy a verseny, akkor keveset tud rárakni, akkor olcsóbb, vagy nem sokkal drágább itthon beszerezni. Te kifizetsz X összeget +nem kevés szállítást, amikor rendelsz egy nem filléres cuccot. Ha az van írva, hogy ingyenes szállítás, akkor is kifizeted a szállítást, csak épp bele van építve a termék árába. Az 5-10 USD értékű cuccok már olyanok, hogy nem jók az üzlet felfuttatására (sok eladás, jó értékelések, filléres cuccokból szinte ingyen a kínainak - veszteséggel adja), de még nem elég drágák, hogy legyen jó nyereség rajta. Így ha te 1db-ot rendelsz pl 1500Ft-ért kínából, akkor lehet, hogy 1000Ft a termék ára és 500Ft a szállítás (ismétlem: te lehet, hogy eleve 1500Ft árat látsz+ingyen szállítást). Viszont ha a kereskedő megállapodik a kínaival, hogy ő megrendel 100db-ot, akkor megkapja 800Ftért, plusz 200Ft szállításért, azaz rárakhatja a 27% (Szlovákiában 20%) ÁFÁ-t, és még mindig van jó 15-20% haszon is (vannak azért egyéb költségei is importnál, pl vámolás, vám, raktározás, stb).
2019. ápr. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!