Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Inditottam egy YouTube-csatorn...

Inditottam egy YouTube-csatornát és szeretnék indítani egy új sorozatot. Többi lent. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Az új sorozat az lenne,hogy a nézők küldenének történeteket.

Amiket én beraknék a videóimba.

Nem szeretnék szabály szegény,úgy hogy mire kell figyelnem?

Ilyenekre gondolok hogy,a név, email cím feltüntetése stb.



2019. ápr. 14. 09:47
 1/6 A kérdező kommentje:
*szabály szegést
2019. ápr. 14. 09:48
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tüntetsz fel semmit. Ha csak az író külön nem kéri.
2019. ápr. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.
2019. ápr. 14. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:
micsoda kreativitás :D lehet én meg indítok már egy olyan csatornát, ahol mások által készített videók lesznek beküldve. nehogy már még el is kelljen mesélnem azt, amit ők elmondtak.
2019. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Maradj annak, ami a felhasznalo neved
2019. ápr. 15. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

csak olyan személyes adatot kezelhetsz/közölhetsz másokról, ami vagy hivatalból nyilvános, közérdekű, vagy felhatalmazásod van azok kezelésére, közzétételére.

ha valaki beküld neked valamit, akkor tájékoztatnod kell, hogy azt mire, hogyan fogod felhasználni és ehhez mindenképpen szükséged van a beleegyező nyilatkozatára is.

ha x nem csak a saját adatait közli, hanem y neve és egyéb személyes adatai is szerepelnek a történetében, azokat nem közölheted y engedélye nélkül, még akkor sem, ha x megengedi neked.


szerzőjogi szempontból mások alkotásait nem használhatod az engedélyük nélkül, ha mások alkotását (pl. fotó, videó, irodalmi alkotás, elbeszélés, történet) használod, akkor fel kell tűntetned őket szerzőként, illetve ők dönthetik el, hogy ezt esetleg nem akarják, vagy milyen szerzői álnéven szeretnének szerepelni. a szerző feltüntetése nem helyettesíti az engedély adást.


közlőként felelősséggel tartozol a tény állításaidért akkor is, ha más állítását közlöd tovább. pl. ha neked beküldi valaki a törétnetét, hogy x meglopta y-t és ennek az infonak a birtokában te tényként kijelented, hogy így történt, akkor perelhető vagy érte, ha valótlant állítasz.

ha azt állítod, hogy a beküldő ezt állítja, azzal mentesülsz a rágalom vádja alól, de helyreigazításra még ugyanúgy kötelezhetnek érte, hogy helyesbítsd, hogy valótlan állítást közvetítettél.


nem közölhetsz mások becsületét, méltóságát, jó hírnevét, üzleti érdekeit sértő dolgokat

2019. ápr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!