Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meglehet oldani, hogy a...

Meglehet oldani, hogy a torrent letöltés egyszerre használjon vezetékes és mobil netet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A vezetékes netem igen lassú, viszont elérhető LTE hálózat mobilon. Mivel a torrent csomagokat tölt elméletileg lehetséges lenne, hogy bizonyos csomagokat vezetékesről töltsön míg más csomagokat mobil hálózatról így gyorsítva a letöltést. Kérdés, hogy ezt ,hogyan lehetne megoldani.

Köszönöm!



2019. ápr. 22. 20:34
 1/4 SIDLER22 ***** válasza:
62%

A gépedbe be van dugva a vezetékes meg a wifi usb stick vagy ilyesmi. Programmal lehet azt hiszem mindkettőt egyszerre üzemeltetni.


Megjegyzés: Én még régebben feltörtem a szomszédom netét és a torrenteket az ő netéről töltöttem a kábeles saját netemről pedig YouTube-oztam. Később váltottunk nagyobb csomagra úgyhogy ezt mostmár hanyagolom :D

2019. ápr. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Derwer ***** válasza:
91%
Ezt esetleg egy okos router vagy egy Linux tudná megcsinálni. Nem triviális feladat otthon. Nagyon nem.
2019. ápr. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Igen stick és hálózati kábel is gépben. Ilyenkor két IP-n is tudna kommunikálni az internettel. Ugye a torrent tölt mind két hálózatról de egyszerre csak az egyikről. Én úgy képzeltem el, hogy használná mind a kettőt és mondjuk ha egy fájl 1000 csomag akkor 1-100 ig hálózati netről szedné 101-1000 ig meg mobilnetről. Persze ha valamelyik hamarabb végezne akkor változna az arány. Nekem jó egyébként a routeres megoldás is csak akkor az a kérdés melyik router tud ilyet, illetve ott is csak a torrentnél lenne rá szükség mert egyéb használatkor elég a vezetékes sávszél.

2019. ápr. 23. 14:03
 4/4 Derwer ***** válasza:
76%

ASUSWRTs routerknél tudsz nézelődni.

De nem lesz olyan sima ógy, mint ahogy az elképzeled.

Főleg nem fogod tudni protokollonként állítgatni ezt.

2019. ápr. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!