Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Létezik erre a jelenségre...

Létezik erre a jelenségre logikus magyarázat, ami nem összeesküvés-elmélet lenne?

Figyelt kérdés

Aki jártasabb e témában, az biztos hallott már arról, hogy bizonyos conteók szerint a mobiltelefonjainkat lehallgatják, és ezt különböző (pl. üzleti) célokra használják fel. Állítólag sokan tapasztalták azt, hogy mondjuk a barátjukkal a mosógépekről beszéltek, majd a telefonjukon mosógép reklámot kaptak.

Én ebben nem hittem sosem, úgy voltam vele, hogy hiszem ha látom.


Na most, a Facebook Messengeren gyakran figyelem, hogy kit rendez följebb az elérhetőségi listán. Akikkel a legtöbbet beszélek, azok vannak legfölül. Ha valakivel abbahagyom a beszélgetést, szépen lassan, idővel visszaesik.

Viszont pár hete történt velem az, hogy egy kisebb házibuliban voltam a barátaimmal, és plusz két ismerősükkel, akikkel régebben (kb fél éve) beszéltem utoljára Messengeren és nagyon keveset.

A buli után azt vettem észre, már másnap, hogy hirtelen pont ez a két személy került sokkal följebb (nyilván azért azok alá akikkel sokat beszélek).

Volt már ezt leszámítva még egy hasonló dolog, kb ugyanez volt a felállás.


Nem hiszek az összeesküvés-elméletekben, ezért kérlek benneteket, hogy nyugtassatok meg valami racionális magyarázattal xd

Mi lehet ez?



2019. ápr. 23. 18:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt semmilyen összeesküvés-elmélet, illetve ez nem "kémkedés" vagy "adatlopás", mint ahogy a tagekben írtad. Az okostelefonok tele vannak szenzorokkal. Pont. Még szép, hogy tudnak mindent, hol itt az összeesküvés? Min vagy meglepődve? Mi az újdonság? Az okostelefonnak a felhasználói oldalról az előnye, hogy az életet a lehető legkönnyebbé teszi, ehhez pedig szerintem teljesen egyértelmű, hogy a szenzorokat használja. Ebbe te beleegyezel abban a pillanatban, hogy kezedbe veszed a telefont és bekapcsolod. Szóval továbbra sem értem a kérdést.
2019. ápr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy létezik.

Hallottál már arról, hogy az információ is árucikk? A különböző szolgáltatások felhasználási feltételeiben (amit te sem ovlastál el) pedig leírják, hogy az alkalmazás adatokat gyűjt rólad, és azt a szolgáltatás fejlesztésére, valamint célzott hirdetések elhelyezésére felhasználhatja, vagy akár tovább is adhatja.

2019-et írunk. Már a leggagyibb okostelóban is van GPS-szenzor. De pl. ha wifit használsz, az alapján is azonosítani lehet például, ha két ember ugyanarra a hálózatra csatlakozik. Oké, a pontosság nem 100%, de nem is ez a cél. Mobilnetnél is a cellainformációkból visszanyerhető akár 10-20 méteres pontossággal a helyadat.

Természetesen nem arra kell gondolni, hogy majd a háttérhatalom tízmillió embert foglalkoztat, akik minden ember minden online tevékenységét árgus szemekkel sasolják. Hanem arról, hogy a megfelelő algoritmusok elemzik a begyűjtött adatokat. Ha feltöltesz Fb-ra egy képet, amit a telefonoddal készítettél (aminek az exif-információi között ott van a helyadat), valószínűleg a pofádba tolják a környékbeli üzletek reklámjait. Hiszen ha már ott vagy, nagyobb az esélye, hogy arról a környékről vásárolsz is. Ha beszélsz valamiről, utána az is valószínűleg többször fogsz kapni azzal kapcsolatban hirdetéseket. Mert a Fb elemző lagoritmusa alapján te érdeklődtél a mosógépek iránt, azaz megvan az esélye, hogy épp újat akarsz venni.

A házibulis dologban sincs semmi extra. Mindenkinek ott volt a telefonja, többen gondolom, beszéltek is az ominózus buliról (helyszínt és neveket említve), és emellett nem nehéz kigyűjteni, hogy huzamosabb ideig egy helyen voltatok.

2019. ápr. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Mondok ennél durvábbat. Éppen egy Coca Colás üdítőt fotóztam, amit utána egy telefonos programmal meg is szerkesztettem. Miközben szerkezetgettem, felugrott egy hirdetés. Egy Coca Colás. Lehet, hogy puszta véletlen volt, de ki tudja. Kérdésedre válaszolva, igen lehet csak véletlen volt de nem hinném.
2019. ápr. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!