Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » .hu domain visszaszerzése?

.hu domain visszaszerzése?

Figyelt kérdés
Üdv! Unokanővéremnek van egy cége, sajnos nem fordított sok figyelmet az internetes megjelenésre. Sajnos időközben lejárt a domain, és most kapott észbe. Ez egy 3 betűs domain, januárban járt le és most láttuk, hogy már egy másik weboldal üzemel rajta. Április 10.-én történt a bejegyzése, élhetünk valami jogorvoslattal? a Kft. 2007 óta működik. (Igen, hanyagság, meg én hívtam rá a figyelmet, de ezért Őt ne bántsuk)

2019. ápr. 25. 10:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a domain egy márkanév ami hozzátok tartozik, akkor lehet pereskedni jogosulatlan márkanév használatért. Amúgy nem tudsz mit tenni.
2019. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A cég neve le van védetve, de a domain a cég nevének csak a mozaikszavas rövidítése volt, ezt is én javasoltam. Mert szerintem elég pl. az ANC.hu mint az AzEnCegem.hu.
2019. ápr. 25. 10:28
 3/10 A kérdező kommentje:
* azaz jobb bepötyögni egy 3 betűs domaint, mint egy 9 karektereset.
2019. ápr. 25. 10:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell szórakozni ilyen 3 betűs rövidítéssel. Inkább arra kell figyelni, hogy egyszerűen megjegyezhető legyen a cím. Teszem azt, ha a cég neve Szatmári Villanyszaküzlet és Tanácsadó Kft., akkor a cím legyen szatmarivillany.hu. Ja, és nem szabad elfelejteni a cím módosítását minden, a cég által használt felületen.


A korábbi cím meg elúszott. Járt már így más is, sőt, sokáig a Google sem tudott hozzájutni a google.hu domainhez, mert azt más bérelte, és nem adta át nekik.

2019. ápr. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Sokáig? 1 percig volt anno más tulajdonában a google.com, majd visszavásárolta a Google 6000$-ba, de aztán megduplázták, mert jótékonysági dolgokba is akart adni a csávó.

A .hu-t meg nemhiszem hogy elvitték volna bármikor is, bár ha van linked elolvasnám.


[link]

2019. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben megkeresed az új tulajdonost és felajánlasz egy hét számjegyű összeget. Jogi lehetőséged nincs.
2019. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A domain.hu-n rengeteg nyilvános esetről van tanulmány, érdemes átböngészni, és eldönteni, hogy érdemes-e nekimenni a procedúrának.
2019. ápr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Olvasgattam, hagyjuk a fenébe :) Mert a rosszhiszeműség sem áll meg, mert egy teljesen más tevékenységi körrel foglalkozó cégé lett a kérdéses domain.


Azért köszi a válaszokat, ez most egy tanúlságos történet volt.

2019. ápr. 27. 14:15
 9/10 anonim válasza:
Esetleg még azt teheted, hogy a következő lejáratkor próbálod meg megszerezni, ha nem akarják/elfelejtik megújítani. Ebben segítségedre lesznek a domain elkapó szolgáltatások: www.domainelkapo.hu
2019. máj. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
2019. máj. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!