Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez a net sebesség nem lassú?...

Ez a net sebesség nem lassú? Ezek jó ötletek?

Figyelt kérdés
Most váltottam egy 300mbit/s-es netre, de a letöltés nem megy sokkal 3,0 fölé, bár eleinte még 2-nél is akadozott egy ideig, meg elég ugrálós még, bár 3 körül azért tartja most. A garantált sebesség 60. Lemértem a speedtesten, ott 20-22 körül van a letöltés, az mbájt már, ugye? Ha 20-22 körül van nem kéne gyorsabban töltenie? Most laptopról vagyok. A UPCs által beszerelt connect boxról megy, elég közelről, de ezek jók, nem érdemes inkább routerre váltani? Meg a számítógépen is gondolkodtam egy Wi-Fi vezérlőn, az tud gyorsítani, akkor még kell router? Bocs, ha sokat kérdezek, de nem igazán értek hozzá, ez az első, hogy én nekem kellene bekötnöm a netet, és nem tudom ér-e valamit a router, vagy egy wifi vezérlő, és hogy pontosan mi az elvárható sebesség.

2019. máj. 6. 19:30
 1/6 A kérdező kommentje:
Most inkább 2,5 körül ugrált, mert volt, hogy majdnem 2-ig leesett, volt picit magasabb is... ez biztos lassú, mert a t-homenál már nem tudom milyen netem volt, de sokkal kisebb, viszont ott stabilan hozta a 2-t. Egyelőre asztali gépről meg se tudom nézni, mert úgy kötötték be, hogy nem a lan kábelekhez, és nem is ahhoz illő box-ot hoztak, úgyhogy egylőre még csak laptopról, telóról megy a net.
2019. máj. 6. 19:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha a garantált 60 mbit/s, akkor 7,5 MB/s alatt nyugodtan reklamálhatsz a szolgáltatónál.
2019. máj. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem 20-22 közt van a mbps, a MB/s pedig ennek megfelelően 2,5-3,0 körül. Az nem lehet baj, hogy 300mbps-os a netem, de nincs routerem, csak az amit beszereltek (ezt nem is tudom hogy hívják, gondolom nem router). Azt olvastam 100mbit/s felett kell router. Bár most ezt a 100-at se hozza a net.
2019. máj. 6. 19:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Próbáld ki netkábellel, ha úgy normális sebességeket produkál, akkor meg is van a hiba.
2019. máj. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A wifi egy vicc kábellel hasznald
2019. máj. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Eddig se arról ment a laptopon, megos hozta a sebesseget
2019. máj. 7. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!