Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Meddig tart egy Facebook...

Meddig tart egy Facebook fénykép ellenőrzés? Jelenleg nem tudom használni a Facebook fiókomat! Járt már valaki így? Segítene valaki? "Kérjük tölts fel egy rólad ábrázoló fényképet"

Figyelt kérdés

Ma regisztráltam a Facebookra! Valódi névvel, természetesen valós adatokat megadva. Születési idő, születési hely, név, profilkép, borítókép.

Kb.: 5 perc múlva kiléptetett az oldal hogy "gyanús bejelentkezés" , valami ilyesmi szöveggel. Adjam meg a telefon számomat amire ők küldenek egy kódot és azt küldjem vissza. Ezzel állítólag biztonságban tartják a fiókom! Megtörtént. Megadtam a mobil számon az SMS kódot vissza írtam a kért mezőbe. OK . Elfogadta , jött a bla bla szöveg fiókom biztonságos már! Hurrá! Újra tudtam használni. Rögtön rá is kerestem az egyik ismerősömre mivel azt beszéltük meg hogy FB üzenetben írunk majd beszélni fogunk. Na azzal az erővel ahogy egyetlen azaz egyetlen egy ismerősömet ismerősnek jelöltem azonnal kiléptetett újra, most :

" kérjük tölts fel magadról egy rólad ábrázoló fényképet "

Ne szerepeljen máshol, világos legyen , éles , csak én legyek rajta. OK!

Gyorsan a fal elé álltam csináltam magamról egy fotót, olyasmit mint egy igazolványkép, az arcom közelről elölről teljesen jól látható rajta! Feltöltöttem nekik.

Jött a válasz hogy ellenőrizni fogják és majd értesítést kapok ha kész van , nade mikor?!


Addig nem tudom használni a Facebookot mert az én? Biztonságom érdekében fel van függesztve a fotó ellenőrzés idejére!


Felháborító! Mégis meddig kell várni? Erről semmi infót nem találtam! Mi lesz a következő? Töltsön fel a személyi igazolvány képet? NEM! Azt már nem fogom. Olyan érzésem van mintha kamu szöveggel direkt adatokat gyűjtenének rólunk...


Járt már valaki így?!


2019. máj. 16. 21:24
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Eleve nem kötelező telefonszámmal regisztrálni. Azt írják. Email cím vagy telefonszám.

Beregisztrál az ember email címmel, aztán jön a "hideg zuhany" a rizsa szöveggel hogy "biztonságod érdekében add meg a mobil számodat"!

Na itt már bűzlik valami. Szóval így is úgy is elkérik a mobil számot valamilyen ürüggyel. Klassz. Ha nem adod meg addig nem használható a Facebook. "Gyanús tevékenység miatt".

Kacsa. Felháborító.

Aztán jött ez a fotó? Mi lesz a következő?

2019. máj. 16. 21:32
 2/18 A kérdező kommentje:

Kacsa mert abban semmilyen gyanús tevékenység nem lehet hogy be mertem regisztrálni! Valós adatokkal! Annyi volt a bűnöm hogy egy valakit ismerősnek mertem jelölni?

Akinek most más kommunikációs lehetőségen írhatom meg hogy bocsiiii de ma nem beszélhetünk Facebookon mégsem mert éppen a feltöltött rólam ábrázoló fotómat ellenőrzik isten tudja meddig! Erről miért nincs infó mennyi ideig tart?!

2019. máj. 16. 21:35
 3/18 A kérdező kommentje:

Ezt írja ki:


""Jelenleg nem tudod használni a Facebookot.

Folyamatban van a fénykép ellenőrzése, amelyet ekkor küldtél nekünk: 16 május.



Mindig nagyon ügyelünk a biztonságodra, ezért addig nem fogod tudni használni a Facebookot""

2019. máj. 16. 21:38
 4/18 anonim ***** válasza:
Én kb 3 éve nem tudom használni a fiókom. :)
2019. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

A személyi igazolvány adatokat úgy töltsd fel és küldd el, hogy csak a szigorúan kért adatok legyenek rajta: név, születési dátum és a fényképed. A többit a szkennelt képen takard le (szem.ig. szám, aláírás stb.)


Ha erre sem reagál, akkor ne foglalkozz többé a FB-kal. Az ismerősöknek add meg a telefonszámodat, gyűljetek össze, beszélgessetek, játsszatok, és tegyetek magasról a Fb-ra. Nem ez az első eset, hogy valakivel ezt játsszák. Nem szabad ilyen helytől függeni. Létezik valós élet is. :)

2019. máj. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Csak annyit szeretnék még hozzáfűzni a dologhoz, hogy eltelt 72 óra mióta kérte a fotót tőlem a Facebook. Beléptem hát újra, és az az üzenet fogadott hogy:


"Felhasználói fiókod le van tiltva".


Klassz! Tehát valós adatokkal regisztráltam, utána szépen elkérték a telefon számomat, utána szépen kérték tőlem egy " közeli, nagy felbontású fényképet magamról, amin jól látszik az arcom, de nem szerepelhet máshol stb"....


Elküldtem nekik. Ahogy kértek azonnal csináltam is a fotót a fal előtt magamról.

Minden valódi. Erre letiltották. Nem fogadták el a fotómat! Röhej! Nincs is másik fiókom! Semmilyen szabály sertést nem követtem el!


Na itt én azt gondolom szépen adatokat gyűjt rólam... Persze az adataim letöltése lehetőséget felajánlotta ezek szerint ők soha sem fogják letörölni örökké ott lesz! OK nélkül letiltották a fiókom! Minden ok nélkül! Na ezt azért írtam le hogy mások okuljanak belőle!!! Erre várjál 72 órát meg fotózd magad önként közelről, add meg a teló számodat stb... Utánna kamu szöveggel tiltanak!!!

2019. máj. 19. 22:53
 7/18 A kérdező kommentje:

""A felhasználói fiókod le van tiltva

For more information, or if you think your account was disabled by mistake, please visit the Help Center.""


Ezt írja ki egész pontosan.

Onnan tudom hogy valótlan amit írnak mert tudom hogy nincsen sem másik fiókom, Én vagyok valóban a képen, továbbá a korábban feltöltött profilképen is. Semmilyen szabály nem szegtem. Minden adatom valós. OK nélkül tiltották végül.


Okuljanak belőle az emberek ne küldj semmit mert csak / feltételezésem / szerint az adatokat gyűjtik. Mi ez ha nem átverés? Én vagyok a fotókon az isten szerelmére :-))) Adataim valósak. Innentől kezdve mindenki gondoljon amit akar. Remélem másoknak segítek ezzel ez lett az eredménye 72 óra várakozásnak!!!

2019. máj. 19. 22:58
 8/18 A kérdező kommentje:
Ja és akkor még felajánlotta az "adataim letöltése" lehetőséget is. Egy ZIP mappába. Ezek szerint tárolják? Törlésre nincs lehetőség? Tehát tárolja az adataimat egy tiltott fiókban. Nagyon klassz. Azt miért nem kerültem h töröljék ki? Érdekes :-)))
2019. máj. 19. 23:01
 9/18 A kérdező kommentje:

Kérhetem* hogy töröljék ki / le?

Nem enged be a fiókba mert le van tiltva csak az "adataim letöltése" lehetőséget ajánlja fel. Klassz

2019. máj. 19. 23:02
 10/18 anonim ***** válasza:
Mint minden, a FB is túl van szabályozva.
2019. máj. 20. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!