Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem értem, a Facebook-on a...

Nem értem, a Facebook-on a zárt csoportból való kizárás nagyon gáz. Szerintem teljesen jogszerűtlen folyamat jelenleg. És ezt senki még szóvá se teszi?

Figyelt kérdés
Még egy fórum beszélgetést se találok róla, pedig rettentően gáz szerintem. Egyrészt ha kizárnak egy csoportból, akkor erről még csak értesítést se kapok. Tök indokolatlanul kizártak már három csoportból és mindegyiket hetekkel később vettem észre, egyszerűen hiába kerestem a csoportomat nem találtam. Fél órákat eltöltöttem vele, mire rájöttem hogy bitos kizártak, hogy miért máig se tudom. Egy értesítés minimum jó lenne, de szerintem ez se lenne nagyon rossz, ha egy indoklást is adnának. A másik meg az, hogy egy csomó értékes bejegyzésem ilyenkor eltűnik, soha nem is láthatom, értékes információim vesztek el. Nem tudom őket visszakeresni. Ezen kívül semmi reklamációnak helye nincs, olyannyira, hogy a csoportot én már nem is láthatom, még aszt se tudhatom, hogy ki az adminisztrátora, hogy rákérdezzek miért zárta ki, esetleg csak félreértés. Mi van ha félreértés, soha nem tudhatom meg? És mi van akkor teszem azt, mert akár ilyen is lehet, ha én valami szabálytalanságot láttam, amit jelentenék, de kizárnak előtte, és nem tudom jelenteni, hiszen nem férek már hozz ahhopz, hogy kit és mit jelentsek.

2019. máj. 17. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
Elhiszem hogy nagyon kellemetlenül érint és rosszul is esik, megértem és át is érzem, de - saját lelki békéd érdekében - legjobb, ha elfelejted ezt, vagy írhatsz levelet csoport hivatkozásával, hogy "e csoportban melyből korábban kizártak, szabálytalanságok történnek"...
2019. máj. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1 Milyen szabálytalanságok? Semmi szabálytalanság nem volt a leírtak alapján...


A csoportotbaz adminisztrátotok és a moderátorok üzemeltetik, ők döntik el, hogy ki kaphat tagságot és kinek kell mennie. Ezt senkinek nincs joga felülbírálni, az ő döntésük. Ők az Adminisztrációs tevékenységek (vagy valami hasonló névvel) oldalon látják, hogy ki zárt ki kit. Ha jogtalannak gondolják, rákérdeznek annál aki kirakott és szükség esetén visszavesznek. Ez ilyen, neked pedig nincs beleszólásod.


Ha ennyire zavar csinálj saját csoportot.

2019. máj. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Kérdező a szabálytalanságot hozta fel példának kérdésében és ezért gondoltam hogy "szabálytalanságot" akart jelenteni, vagy ez csak egyfajta hipotézis volthogy "mi lenne ha zárt cosportból kizárnának de nem tudnám jelenteni és szabálytalankodnának"?

Akkor nem értem...

2019. máj. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy hipotézis féle szerintem.


Legalábbis az utolsó mondat ezen része alapján:

És mi van akkor teszem azt, mert akár ilyen is lehet, ha

2019. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyébként ha olyan van, hogy - akár zárt csoporton belül - történnek dolgok melyek ellentétesek Fb elveivel, akkor van beleszólása és jelentheti.
2019. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Az egy dolog, hogy mindenki azt rak és zár ki a csoportjából, akit akar.


De szerintem illene kizárás esetén tudatni, nem feltétlenül az adminisztrátornak, hanem magának a rendszernek, bár szerintem az adminisztrátornak is, hogy hahó ki leszel zárva, vagy hahó már ki is vagy zárva. De egyik sincs. Ez szerintem gáz. Egy csoport a valóságban sem működik így. Ezen felül pedig azt sem tudom, hogy mi a csoprt neve, ha nem jegyeztem meg, vagy az adminisztrátor neve, semmit se tudok, de ha tudnám is, már nem mutatja az FB, megszüntette számomra, mintha soha nem is létezne. És persze a hozzászólásaimat is ezzel együtt számomra. Hogy azok egyébként még ott vannak-e a csoportba azt nem tudom. Ez is gáz egyébként, hogy valamikor írtam valamit, és nem férek hozzá, nem is láthatom hogy mit írtam.

2019. máj. 17. 20:51
 7/7 A kérdező kommentje:

"Egyébként ha olyan van, hogy - akár zárt csoporton belül - történnek dolgok melyek ellentétesek Fb elveivel, akkor van beleszólása és jelentheti."


Higyan jelenthetném, ha a csoportra sehogy se tudok hivatkozniu, hiszen nem látom, sőt még a múltamból is törölték, az archív hozzászólásaimba sem látszik. Ez adatvédelmi szempontból is szerintem hatalmas probléma, szerintem törvénytelen is. Mindenkinek kötelező a saját dolgainak lementését biztosítani valahány napig, nem?

2019. máj. 17. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!