Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a netem, ez a két...

Miért lassú a netem, ez a két lehetőség közül?

Figyelt kérdés
Vettem egy TP Link 300mbps wi-fi kártyát, h a 300-as netem átvigye, mert eddig csak 100-as hálókártyám volt. Beraktam a gépbe, telepítettem a drivert, de nagyon lassú 2mpbs-ot se éri el. A jelerősségnél is az utolsó oszlop kitöltetlen. Két dolog van, de nem tudom melyik lehet, az egyik, hogy egy régebbi monitorom van, és ahhoz külön átalakító kell, és amiatt csak ferdén tud állni az antenna a wifi kártyán. A másik, hogy az eddigi kábeles csatlakozás miatt, elég messze, majdnem 20 méterre a konyhaablaknál van a router, ha behoznám a szobába az megoldaná? Vagy inkább az antenna lehet a baj? Köszi a válaszokat!

2019. máj. 17. 14:07
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Amúgy az nem router, hanem az a box, amit a UPC-nél adtak, azt nem tudom hogy nevezik.
2019. máj. 17. 14:09
 2/19 A kérdező kommentje:
Most felgyorsult 6,5-re
2019. máj. 17. 14:24
 3/19 A kérdező kommentje:
A feltöltés 14,07
2019. máj. 17. 14:24
 4/19 anonim ***** válasza:

Amúgy azt ugye tudod, hogy ha 11n-es wifit vettél (Wifi-4), akkor az nem lesz gyorsabb mint a 100-as hálókártyád?


Wikipedia szerint a jellemző tényleges sebesség 74 megabit körül van.


A 300mbps alapján gondolom, hogy 11n-es. Vegyél legalább ac-s routert (Wifi-5)


Persze azt is jó lenne tudni hogy a UPC mit adott, mert ha abban is n-es cucc van, az szívás.

2019. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ felpontoztalak.


N-es cucc, ez az: TP-Link TL-WN881ND [link]


300 mbps-t ír, úgyhogy nem tudom miért csak 100-ra képes, akkor nagyon nehéz lenne ráírniuk, hogy 100, ha úgy se képes arra? :/


A UPC ezt adta ami a képen van, nem tudom hogy lehet megnézni, hogy n-es vagy sem. [link]


És mi van abban az esetben ha N-es ez a UPC box, te hogy oldottad meg pld. az interneted, mert gondolom ezt nem lehet megkerülni, hogy rendelek egy nagy szolgáltótól, ők iderakják a boxukat stb.


És szerinted akkor inkább routert vegyek, vagy wi-fi kártyát?


És tényleg köszi a segítséget mégegyszer!

2019. máj. 17. 14:46
 6/19 A kérdező kommentje:

Modern technológia

A UPC Connect Box az ac szabványt használja a sebesség és a teljes kompatibilitás érdekében.


Szerintem akkor AC-s, nem vagyok akkora szarban :D

2019. máj. 17. 14:54
 7/19 anonim ***** válasza:

Igen, a UPCs doboz AC-s.

Szóval ha wifit akarsz, akkor kártyát vegyél.

2019. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Elsődlegesen azt szeretném, ha már 300-as netem van, akkor legalább lépje át a 90 mbps-t, aminél többet nem mértem még speedtesten, azt mondták a 100-as hálókártyám miatt, ezt gondolom a 100-al is hozná, akkor feleslegesen fizetek 300-at bár nem sok a különbség :D.


Azt nem értem, hogy akkor végülis ez a gyatra sebesség minek tudható be? Túl messze van a box, vagy a nem egyenesen felfele álló antennák? Mert ha ugyanezt megcsinálja egy AC-snél, akkor az se jó. Elvileg nagy a hatótávolsága a box-nak.


Ha AC-st veszek, akkor kártyát vegyek, vagy elég USB-be csatlakozós? Milyen sebességet vegyek, ha a 300-at szeretném látni? Mostmár tudom, hogy amit kiírnak, azt alsóhangon osztani kell 3al, 4el, vagy ez csak az N-eseknél van?

2019. máj. 17. 15:14
 9/19 A kérdező kommentje:
*Rosszul írtam 150-el is hozná, mert a 150-es az egyel kisebb opció a UPC-nél, nem a 100-as.
2019. máj. 17. 15:31
 10/19 anonim ***** válasza:

Ez asztali gép? Mert akkor mért nem sima gigabites hálókártyát veszel?


Azt mondjuk nem tudom, hogy mért csak 10mbit körüli értékeket mérsz, de az tuti, hogy az n-es eszközzel nem jársz jobban mint a 100-as hálókártyával.

2019. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!