Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha beraktam egy Gigabites...

Ha beraktam egy Gigabites hálókártyát és telepítettem a drivert, akkor miért ugyanolyan lassú még mindig a net?

Figyelt kérdés
Kihúztam, leszedtem a gép oldalát, betettem a kártyát, bekötöttem oda kábelt, még a lemezről is telepítettem a leírás szerint a drivert, de a speedtest max. 90-ről gyorsult 92-re. 3 fali csatlakozó van a lakásban, a laptopot lemértem a másik 2-őn és ott hozta a 280, sőt volt hogy a 300 mbit/s-ot is. Ezt vettem: [link] a termék lenne rossz, vagy mi lehet ilyenkor a hiba?

2019. máj. 24. 16:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet a kábel is, próbálj másikat. Lehet az oprendszer is, próbálj valami live cuccot bootolni, és az alól. Drivert ne a lemezről telepíts, az ezer éves lehet, töltsd le a gyártó honlapjáról.


Egyébként megjegyzés, hogy az alaplapok már 15 évvel ezelőtt is gigabites vezérlővel jöttek, talán nem is kell az új kártya. Talán a régivel is volt már egy konfigurációs probléma, ami fennáll az újjal is.

2019. máj. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi :). Kipróbáltam mindkét kábellel, amivel a laptopon átvitte a sebességet, és nem jó. Remélem nem az van, hogy ezen a fali csatlakozón nem tudja, bár ezt megnézhetem laptoppal. Ez egy frissen telepített 64 bites win7, a Live cuccal nem tudom mire gondolsz. Hát, ez lehet amit írsz, mert ez egy H81M-A ASUS alaplap, nem olyan régi, nem hiszem, hogy ennek épp nincs akkor gigabites vezérlője. A konfigurációs probléma akkor mi lehet, az oprendszer bootolás, a driver, vagy valami mást kell állítani esetleg a biosba?
2019. máj. 24. 17:25
 3/6 anonim ***** válasza:

"3 fali csatlakozó van a lakásban, a laptopot lemértem a másik 2-őn és ott hozta a 280, sőt volt hogy a 300 mbit/s-ot is"

Tehát (a másik) 2 fali csatlakozó rendben.

A 3. fali csatlakozó és a laptop használatával mennyit mérsz?

A 2 másik fali aljzattal és az asztali géppel mennyit mérsz?


"mert ez egy H81M-A ASUS alaplap"

Kereső:

[link]

első találat:

[link]

specifikációk:

[link] specifications/

"LAN: Realtek® 8111G, 1 x Gigabit LAN Controller(s)"

tehát az alaplapon is Gigabites Ethernet van.


Szóval feltehetőleg a kábelezés vagy a fali aljzat körül keresendő a probléma forrása.

2019. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bedugtam a laptopot ebbe a csatlakozóba, és a laptop is csak 90-re képes pedig máshol hozza a 300-at. Na, ez nem tudom miért van, de legalább rájöttem mi a gond :D
2019. máj. 24. 19:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Serult lehet egy erpar a csatlakozok kozott, akkor is mukodokepes de 100mbitre korlatozodik.
2019. máj. 25. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi :). Akkor valami villanyszerelő tudja megoldani gondolom.
2019. máj. 26. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!