Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van két routerem amit össze...

Van két routerem amit össze szeretnék kötni kábelen azért, hogy a ház másik felében is legyen jelem. Kérem valaki pontról pontra írja le mit tegyek?

Figyelt kérdés
Utána olvastam és próbáltam beállítani, de valamiért ha a második router be van kapcsolva az első nem ad netet a laptopnak.
2019. máj. 28. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Hamar elhuzod a kabelt a haz masik vegebe, minek dugod a routerba? Dugd egybol a gepbe. Amugy tedd switch modba az egyik routert es megoldodik a mostani gondod.
2019. máj. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Shaddark ***** válasza:

Ha be van kapcsolva az első routeren a DHCP, akkor a másik routerben is a LAN portba dugod a kábelt, DHCP ki, beállítod a wifit, dns-nek az első router címét írod be és készen vagy.


Ha nincs akkor a WAN portba dugd be a kábelt és mindent automatára, DHCP be. Így külön alhálózat lesz azon, nem fogod elérni a másik eszközt ami arról megy de neted lesz.

2019. máj. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

2,

Kikapcsoltam a DHCP-t a másodikon és Lan portba is dugtam őket de valami nem jó sztem ott a dns .nél. Így ha bekapcsolom a másodikat itt van netem, ha ki az elsőnél.

Érdekesség hogy a telóm csak az elsőt fogja.

2019. máj. 28. 16:51
 4/4 Shaddark ***** válasza:
Dns-nél a 2. r.-ba az első router ip címét írd.
2019. máj. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!