Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik szolgáltatónak van a...

Melyik szolgáltatónak van a leggyorsabb, legmegbízhatóbb mobilinternete? Főleg vidéken.

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kiváncsi, az oldalukat mind elolvastam de volt, hogy már befürödtem előfizetéssel mert vidéken (nagyváros széllén) alig volt térerőm/4g-m. A munkámhoz nagyon fontos lenne a gyors net. Köszönöm!

2019. jún. 1. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Szombathely peremén nekem a Telekom és a Telenor is 20...30 Mbit/s letöltési és 10 Mbit/s feltöltési sebességet tud stabilan. Van amikor gyorsabb, akár 40...50 Mbit/s. Beépített 4G modem van a laptopomban, azzal netezek.
2019. jún. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Főleg vidéken"

Ez azért elég tág fogalom mert 93-ezer km²ről beszélünk.

2019. jún. 2. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm első!

Írtam, hogy vidéki nagyvárosok külvárosában is, szóval általánosságban legyen jó lefedettsége. Mivel utazgatok folyamatosan, nem tudom sokkal jobban leszűkíteni.

2019. jún. 2. 12:43
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbálom korrekten elemezni.


A Telekom és a Telenor közösen építették ki a 4G-t, kivéve Budapest, és közösen használják a tornyokat, így a kettő lefedettsége és sebessége közel azonos. Mindkettő 150 Mbit/s sebességet kínál 4G, és 300 Mbit/s-ot 4G+ hálózaton, természetesen a maximális sebesség csak laboratóriumi körülmények között érhető el, tehát a tényleges sávszélesség ennél kisebb.

Én Telekomot használom, de a Telenor is kb. hasonló. Rendszeresen végzek sebességtesztet, mivel érdekel a dolog. A torony közelében gyakran 100 Mbit/s felett is mérek. 2-3 térerőnél átlag 15-25 Mbit/s-ot szoktam mérni, ekkora térerő meg a legtöbb helyen (faluban, városban) elérhető. Tehát kevés hely lesz csak, ahol ennél alacsonyabb sávszélességre számíthatsz (nagyon kis falvakban, illetve a határban).


A Vodafone-t is teszteltem nemrégiben, így velük kapcsolatban is van tapasztalatom. Ők külön építették ki a 4G-t, és ők is a legtöbb faluba elvitték a 4G hálózatot, csak egy kicsit több időbe tellett egyedül kiépíteniük. A Vodafone a 4G előtt viszont kiépített egy országos 3G hálózatot is, aminek az az eredménye, hogy 3G még a legkisebb falvakban is van (olyan helyeken is, ahol nincs 4G). A Vodafone 75 Mbit/s-ot kínál 4G-n, 150 Mbit/s-ot 4G+-on és 21 Mbit/s-ot 3G-n. A gyakorlatban a 4G-n 10-50 Mbit/s-al megy náluk térőtől függően, a 3G-n pedig átlag 3-10 Mbit/s-ot mértem, szintén a térerő függvényében. Pont utazás közben teszteltem, fél országot körbeutaztam, és egyszer sem ment el a hálózat (pedig végig webrádió szólt róla), még Dunántúlon a dombok között sem volt probléma és csak 1-2 helyen nem volt 4G, a 3G viszont ott is stabilan jött. :)


Összességében azt kell mondanom, hogy nagyon, de nagyon sok minden függ a használat helyétől. És nagyjából mindhárom szolgáltató lefedettsége azonos, ha az átlagot nézzük. Tehát ha utazás közben használod, akkor mindhárom jó.

Ha viszont fix helyen nézzük, ott már lehetnek eltérések, hiszen nem egymás mellé teszik az adótornyokat (pár kilóméter eltérés is simán lehet, ezen pedig sok múlik), így ha pl. egy tanyán lakunk, akkor könnyen lehet, hogy az egyik szolgáltató tornya sokkal közelebb van, mint a másik kettőé. Tehát ha tanyára vagy nyaralóba kellene állandó mobilinternet, valahogy megpróbálnám mindhármat helyben letesztelni.


Európai viszonylatban viszont kiemelkedő a Magyar mobilszolgáltatók lefedettsége, és a szolgáltatás sebessége.

2019. jún. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utazás közben néhány helyen elég tré a helyzet. A Bp-Győr vasútvonalon csak az állomások közelében szokott lenni térerő, ugyanez igaz a Győr-Csorna-Szombathely vonalon is. De pl Budapest-Veszprém-Celldömölk szinte végig van 4G, utána Szombathelyig csak Sárvár közelében, meg néha egy rövid szakaszon. Győr-Celldömölk között mindenhol szokott lenni térerő a 10-es vonalon.
2019. jún. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Eddig olyan országban éltem ahol természetes volt a 4g lefedettség, meg úgy alapvetően a legkisebb 10 fős faluban is a lefedettség és egy éve Magyarországon előfizettem a upc mobilra és sok helyen nincs is hálozatom, ha van is ugye csak 3g-t képes adni. Mivel mást nem ismerek, ezért kérdeztem igazából. Tényleg köszi mindenkinek, mindenkinek ment a zöld kéz!
2019. jún. 3. 08:09
 7/7 anonim ***** válasza:

UPC tapasztalatom nincs, de ezen az oldalon nem a legjobb az értékelésük mobilnettel kapcsolatban:

[link]

2019. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!