Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Közös szerverhálózat, hogyan?

Közös szerverhálózat, hogyan?

Figyelt kérdés

Nos van egy kis irodaszerűségem ahol van egy jó erős pc, ahhoz csatolva van vagy 10 db külsővinyó. Azt szeretném ha ez a gép mentené a mindennapi adatokat a wifin illetve a hálózaton átfolyó adatok (kép, zene, film, stb...) minden részét (Beleértve jelszavak is!!) Mire kell ez az egész? Adatvédelemből mert viszonylag sok az adat kevés a hely (Adatok 2,78TB Tárhely 2TB) és ezzel a rendszerrel azt szeretném meggátolni hogyha az egyik teló behal akkor is az adatok (Filmek, jelszavak, böngészőadatok, stb.) mind-mind megmaradjon.

Aki tud erre egy lehetőleg ingyenes megoldást annak jár a zöld kéz! És annak megköszönöm!


MODERA >> Kérem a válaszokat trágár szó illetve szitkozódás elkerülésével megírni; Válaszod lehetőleg helyesen legyen írva!!! <<



2019. jún. 1. 23:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell egy külön szervergép, ami nincs ingyen. Én nem használnék aktív mentésre külső vinyót, mert nem folyamatos pörgésre vannak tervezve, hanem alkalmi használatra.
2019. jún. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A teljes hálózati forgalmat minek ? Úgyse tudod az ssl-t feltörni
2019. jún. 2. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"a wifin illetve a hálózaton átfolyó adatok (kép, zene, film, stb...) minden részét"

Bár megoldható lesz az egész hálózati forgalom "lehallgatása" és az adatok lementése - például mitmproxy segítségével - de nem lesz egy sétagalopp.

2019. jún. 2. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derwer ***** válasza:
Én igazából nem értem, hogy mit szeretne a kérdező...
2019. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Egy olyan gépet összetákolni ami szó szerint lement mindent a telefonokról, tabletekről. Már elég sok adat és jelszó veszett el e miatt hogy tönkremennek az eszközeink. Kérlek segítsetek hamar! Köszönöm.
2019. jún. 2. 17:10
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem az átmenő forgalmat monitoroznád, hanem az eszközök tartalmát mentenéd le:

[link]

2019. jún. 2. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 unnamed200o válasza:
Ha érdekel csak az IPhone-nál van olyan pontosan Icloud-nak hívják és még ez sem ingyenes ;)
2019. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A teljes hálózati forgalom lementése rajtad nem segít, bármennyire is egyszerű: egy, a kilépési ponton elhelyezett gépen futtatott tcpdump/wireshark megteszi. Ezt elvileg le tudja menteni, persze kérdéses, hogy a sávszélesség vs. diszk I/O teljesítmény harcban ki a győztes. Én sejtem, különösen külső vinyók használata esetén...


De ettől még:


- a titkosított forgalmat sem valós időben, de a tárolt adatokból belátható időben és költséggel nem fogod tudni visszafejteni, és manapság ez a fajta forgalom teszi ki az egész nagyon nagy hányadát

- az átmenő adatokból készült dump csak elvileg alkalmas az adatállományok reprodukálására

- olyan adatokat kezdesz el gyűjteni és tárolni, ami miatt egy GDPR komisszár minimum azonnal fejbelövet, feltéve, hogy most nem egy banánköztársaságból írod ezt :-)


A szándék az helyes (a jelszavak és személyes adatok lehallgatása nem tartozik ide, meg sem hallottam), de a helyedben a megvalósítást szakemberre, vagy cégre bíznám akkor is, ha ők ezt ingyenes megoldásokkal csinálják (így a szoftverek árát nem, csak a szakértelmet és az idejüket kell megfizetni, ami hidd el, komoly megtakarítás).


Nyilván az "irodaszerűséged" is végez valami szakmai tevékenységet, amihez Ti értetek, és nem szeretnétek, ha IT-sek ingyen megcsinálnák helyettetek a maguk kókány módján. A saját adataitok védelmében kérlek, hogy ezt meg Ti hagyjátok olyanokra, akik ehhez értenek, így egy kicsit jobb hely lesz a világ...

2019. jún. 4. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!