Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy lehet, hogy egyes webolda...

Hogy lehet, hogy egyes weboldalak az átlagnál jóval lassabban, és nehézkesebben működnek?

Figyelt kérdés

Puszta kíváncsiság, megragadta a figyelmemet, hogy pl. a Media Markt, vagy a Kreatív Hobby oldala borszasztó lassan tölt be bármi máshoz képest. Az előbbinél ez telefonon fordult elő, az utóbbinál pedig pc-n. Egyikről sem gondolnám, hogy nem költ normálisan működő weboldalra, hisz jóval kisebb cégeknek is sokszor gyorsabban betölt az oldaluk...

Csak én tapasztaltam ezt? Ha nem, kíváncsi lennék, valaki tudja-e, hogy ez miért van...:D



2019. jún. 2. 13:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ahogy olvastam a kérdést, már gondoltam is a MediaMarktra :D Mivel nem látunk bele a backendbe így válaszolni csak annyit jelent hogy rosszul van megcsinálva, bonyolultan, ami fölösleges. Ami még rásegíthet hogy sok terhelést kap, mert sokan mennek rá egyszerre.
2019. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
annyit lehet*
2019. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ó, akkor úgy látszik nem a telóm a hülye...:D Köszi a választ, jöhetnek még, mindenkinek megy a zöld.
2019. jún. 2. 15:20
 4/4 Drone007 ***** válasza:

Ez egy nagyon soktényezős probléma. Lehet persze, ahogy az előző írta, hogy sok terhelést kap az oldal, vagy rosszul van optimalizálva a backend.

De többnyire a szerver erőforrásai okozzák a hibát. Nyilván nem minden weboldalt látogatnak ugyanannyian, a MM oldalát sokan, a hobbis oldalt kevesebben. A MM esetében valószínűleg az egyenlőtlen időszakos terhelést nem veszik figyelembe a szerver erőforrásainak beállításánál: nagyobb sávszélességet, több ramot, erősebb procit kellene osztani a frekventáltabb időszakra. A hobbis oldalnál valószínűleg az a gond, hogy egy olyan tárhelyen van kiosztva, ami több hasonló oldallal osztozik az erőforrásokon, és így kisebb terhelés mellett is lassulni fog: olcsó húsnak híg a leve állapot. Ezen felül egy olyan rendszert használ, ami nem az ő igényeihez van optimalizálva a MM oldalával ellentétben.

Nem véletlen, hogy a nagyobb webes konszernek saját szerver parkokat tartanak fel, hogy kiszolgálják azt a rengeteg egyidejű kérést, ami a weboldalukra érkezik. Ld: google, facebook,...

2019. jún. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!