Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy kell filmet/sorozatot...

Hogy kell filmet/sorozatot seedelni?

Figyelt kérdés

Ha pl. letöltök egy sorozatnak egy epizódját (google chrome bővítménnyel) .mp4 kiterjesztésben, akkor azt hogy tudom rendesen seedelős torrentbe rakni?


fel akarok tölteni egy sorozat részt ugye, és ahogy látom mindenkinél ilyen XviD valami cucc van, hogy lehet ezt átkonvertálni? mert nem engedik szerintem, hogy csak úgy feltöltsek egy .mp4 fájlt


lehet kissé értelmetlen amit mondok, de ehhez a részéhez nem annyira értek.



2019. jún. 9. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Tölts le egy normális torrent klienst. Azzal ha letöltesz valamit egyből seedbe áll és úgy is marad míg nem törlöd.
2019. jún. 9. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

tudom, de nem erre gondoltam

nehéz elmagyarázni de


vannak chrome bővítmények amivel le lehet tölteni oldalakról videókat, és azokat letölti .mp4 fájlban.


Viszont én szeretnék seedelni sorozatot/filmet de nekem nem lehet .mp4 fileban, mert nem engedi a torrentoldal, mindenki vmi XviD kiterjesztésben tölti fel, hogy lehet így átkonvertálni és seedelni így?

2019. jún. 9. 08:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem jó amit csinálsz és nem is működne amit csinálni akarsz. Viszont ha laikus vagy hozzá, nem is fogod érteni hogy mit kell csinálni, ami komplex dolog:


Miért rossz amit csinálsz: A seedelni kívánt tartalom 100%-ban meg kell, hogy egyezzen a torrent tartalmával. Letöltheted más forrásból ugyanazt a torrentet, de egy random videó soha nem lesz ugyanaz mint a torrent tartalma. Laikus szemmel igen, mert mindkettő egy videó amiben ugyanaz a tartalom van. Csakhogy a torrentnek van meghatározott fáljneve, mérete, kódolása-tömörítése, egyéb fájltulajdonságai (például beégetett felirat), szeletszámok, stb.). Ezt nálad egy letöltött videó soha nem fogja tartalmazni, így nem is fogsz vele beállni seedbe.


Mit kellene csinálni: a megoldás, ha be akarsz állni seedbe egy X oldalon lévő torrentnél amit nem X oldalról töltöttél le: keresned kell egy Y torrentoldalt, ahol a torrent 100%-ban megegyezik minden tulajdonságában mindkét oldalon, azt Y-ról letöltöd majd X-en beállsz vele seedbe. Ehhez X oldalon letöltöd a torrentet, és megadod hogy az Y torrent fájljait hol mentetted el a célhelyen. Mivel a tartalom 100%-ban azonos, ezért ellenőrzés után seedbe áll be X helyen is a kliens. Ha nincs meg a 100% egyezés (torrent tartalma + elérési út), nem fogsz seedbe állni, hanem letölti az eltérő fájlokat.

2019. jún. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3: Szerintem te rosszul értelmezed a kérdést. Nem úgy akar seedelni hogy máshonnan tölti és azt seedelné, hanem amit valahonnan letölt azt fel akarja tölteni a torrent oldalra és azt akarja seedelni.


Tehát amit letöltött MP4-be azt csak konvertálni kéne és utána feltölteni a torrent oldalra és azt seedelni tovább.

A konvertálás sem biztos hogy kell mert az XviD kodek és a fájlkiterjesztés két különböző dolog. Azt kéne tudni milyen formában kell feltölteni az anyagot. Ezt a kodek és a kiterjesztés együttesen adja. Konvertálni bármelyik ingyenessel tudsz.


Mondjuk ez: [link]

2019. jún. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát konvertald le mkvra vagy amit elfogad a torrent oldal.
2019. jún. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!