Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen Routert vegyek?

Milyen Routert vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 30mbps sebességű kábeles netem, Telekomos. Van hozzá egy kiegészítő 4g-s gyorsító opció, amivel az összeadott sebesség kb 60-70mbps szokott lenni.

Sajnos a készülék amit adnak hozzá, egy Huawei HA35-11-es, most cserélték, egy ideje már egy régebbi típusa volt itt, viszont panasztételemre azonnal jöttek és cserélték a készüléket, mivel a WiFije egyenlő a nullával. Egy idő után megadja magát, ledob, nem tudsz felcsatlakozni, vagy csak nagyon sokadszorra. Azt ajánlotta a szerelő, hogy inkább kössek rá egy routert és a wifit kapcsoljam ki róla. (köszi, hogy adtok ha már szar amit szolgáltattok.) Van egy régi D'Link DIR-600B5-ös routerem, viszont hiába 10/100-as, 25mbps-nél többet nem nagyon akar továbbítani, több kábellel is teszteltem.

Ilyen sebesség mellett (kb 60-70mbps) milyen routert ajánlotok?

Kicsit túl szeretném méretezni, mert talán egyszer lehetőség lesz bekötni ide nagyobb internetet is.

Mindenképp jó készüléket szeretnék vásárolni, hosszútávra terveznék, nem pár évre.


Előre is köszi a válaszokat!



#vásárlás #router #D-link #Telekom #D-Link DIR-600 #milyen router? #router választás
2019. jún. 15. 14:06
 1/3 Derwer ***** válasza:

Amit neked javasoltak, az egy "AP módba" kapcsolt router. Arra felesleges valami nagy cucc, arra elég egy két antennás N-es router, vagy egy kicsi ACs.


Neked egy 1 antennás N-es routered van, ami 150mbps elméleti -> 60mbps gyakorlati sebességet tudhat.

Egy két antennás N-es router, 300mbps elméleti-> 120-150mbps gyakorlati sebességet tud. (PL TPLINK 1043nd, és sokan mások)

Egy AC-s router 800+ mbps elméleti sebességet 200+ gyakorlati sebességet tud adni.


A fenti sebességek WIFIN értendőek és jó körülmények esetén.


Egy jó routernek viszont rengeteg egyéb paramétere lehet.

pl NAT sebesség, QoS, Szülői felügyelet, VPN, fájlszerver stb funkciók. Ilyen lehet pl az ASUS WRTs széria. Ezek olyan 25től kezdődnek de az izmosabbak azok 60k fölött lesznek.

2019. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Derwer ***** válasza:

A jelenlegi routereden érdemes lehet firmware frissítést csinálni, lehet az is elég.

Vagy wifi driver frissítést a laptopodon.

2019. jún. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Laptopon a legújabb driver van fent, a router firmware lett frissítve, utána viszont nem teszteltem annak sebességét.

El is felejtettem, köszi főleg az elsőnek, tartalmas választ kaptam.


Semmiképp sem kell erős router, én is egy 30/300ra gondoltam max, mert az utcánkban tényleg trágya a net, 10.000-res kisváros legszéle.


Nem kell semmilyen extra bele, nekem elég ha rajta van a jelszó és port forwardingolhatok ha valamikor valamilyen játékszervert kellene futtatnom alkalmilag spanokkal :)


Köszi a válaszokat!

2019. jún. 16. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!